Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ruchy transferowe w Karwinie

Jak wyglądają letnie transfery w karwińskim zespole? Niestety, z drużyną pożegnali się czołowi piłkarze, którzy mieli spory wkład w utrzymaniu zespołu w Fortuna Lidze. Do klubu dołączyło już pięciu zawodników, a na pocieszenie kibiców informujemy, że w MFK pozostanie Adriel Ba Loua.

Z Karwiny postanowili odejść piłkarze, którzy tworzyli trzon zespołu - Lukas Budinsky oraz Tomas Wagner. Obaj przenieśli się do Mladej Boleslav, która przystąpi do 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Już teraz większość (o ile nie wszyscy) kibiciów wie, iż ciężko będzie zastąpić tę dwójkę. Budinsky był kluczowym zawodnikiem w pomocy, a Wagner zdobył w ubiegłym w sezonie aż 13 bramek.

- Obu piłkarzom musimy podziękować za kawał dobrej roboty, jaką wykonali. Byli kluczowymi asami w ofensywie, o czym najlepiej świadczą ich statystyki. Zarówno jednemu, jak i drugiemu, życzymy szczęścia oraz zdrowia w dalszej części kariery - przyznał Lubomir Vlk, dyrektor sportowy klubu.

W kuluarach spekulowano, iż z klubem pożegna się także Adriel Ba Loua, a więc kolejna znacząca postać, dzięki której Karwina utrzymała się w Fortuna Lidze. Jednak Iworyjczyk pozostanie w klubie, o czym poinformowano przed kilkoma dniami. Do zespołu wraca Marek Janecka. 36-letni Słowak występował już w karwińskim zespole przez trzy lata, ale ostatni sezon spędził w Trnavie. Stamtąd przychodzi również Marek Conka, który ma za sobą trzy sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach, kiedy przywdziewał barwy klubowe Slavii Praga. - Dogadaliśmy się na dwuletnim kontrakcie. Wygodą jest, iż trener Straka zna Słowaka ze Slavii. Wierzymy, że bez problemu zaaklimatyzuje się w drużynie i będzie kluczowym piłkarzem - przyznał Vlk.

Ruchy transferowe MFK Karviny przed sezonem 2019/20:

Dołączyli:

  • Marek Janecka (pomocnik, 36 lat, poprzedni klub - Spartak Trnava)
  • Marek Hanousek (pomocnik, 28 lat, Dukla Praga)
  • Matus Conka (obrońca, 28 lat, Spartak Trnava)
  • Michal Petran (napastnik, 26 lat, FK Pardubice)
  • Daniel Stropek (obrońca, 21 lat, FK Banik Sokolov)

Odeszli:

  • Tomas Wagner (napastnik, 29 lat, do Mladej Boleslavi
  • Lukas Budinsky (pomocnik, 27 lat, Mlada Boleslav)

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: