Roztrwoniona przewaga

Wiele wskazywało na to, że koszykarze Redwood Stela Cieszyn są na dobrej drodze ku przełamaniu serii bez zwycięstwa. Niestety, gospodarze sobotniego spotkania z Jaworznem roztrwonili przewagę, jaką posiadali w przerwie meczu.

Początek spotkania 6. kolejki III ligi (Śląsk) był wyrównany, ale podopieczni Szymona Kałuży zdołali odskoczyć w drugiej kwarcie i na półmetku prowadzili różnicą 10 punktów – 45:35. Niestety, po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i goście szybko odrobili stratę, a następnie narzucili swoje tempo.

Koszykarze z Jaworzna świetnie spisali się w trzeciej kwarcie, w której zyskali aż 36 pkt., dzięki czemu odskoczyli rywalom i bezpieczną przewagę dowieźli do końcowej syreny – 70:94. Dla zawodników Steli to piąta przegrana w obecnym sezonie. Szansa na pierwszą wygraną przytrafi się za tydzień, w Rudzie Śląskiej, ale poprzeczka będzie wysoko zawieszona, ponieważ koszykarze Pogoni nie ponieśli dotąd porażki.

III liga (Śląsk), 6. kolejka:
Redwood Stela Cieszyn - Miejsce Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie 70:94 (19:19, 26:16, 14:36, 11:23)
Michał Kuboszek (24 pkt.), Paweł Łysień (12), Piotr Szafarczyk (10), Marcin Matuszek (8), Dominik Malak (8), Oliwier Gęborski (4), Szymon Kałuża (4), Paweł Ligocki, Mateusz Kuzio, Mateusz Czarnojan