Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozświetlanie choinki i wizyta Mikołaja w Hażlachu

We wtorek (6.12) na placu prof. W. Wawrzyczka w Hażlachu pojawił się Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Wydarzenie było połączone z uroczystym rozświetlaniem choinki.

Świąteczna atmosfera zawitała do Hażlacha. Choinka została rozświetlona. Na placu prof. Wawrzyczka pojawiły się również sanie świętego Mikołaja oraz świąteczna kartka z nazwą miejscowości.

Dla dzieci największą atrakcją była wizyta świętego Mikołaja wraz z pomocnikami, który najpierw poprowadził zabawy, a następnie rozdał prezenty, dostarczone wcześniej przez rodziców.

Świąteczna atmosfera nie opuści centrum Hażlacha. Już za kilka dni (11 grudnia) w otoczeniu choinki i świątecznych dekoracji odbędzie się V Gminny Jarmark Świąteczny, a Dom Przyrodnika planuje w grudniu warsztaty tematyczne, związane właśnie z zimą oraz zbliżającymi się świętami - Gmina Hażlach jest gotowa na święta - deklarują pracownice hażlaskiego GOK.

Przed uroczystym rozświetleniem choinki pojawiały się pytania, dotyczące losu świątecznych dekoracji, w obliczu rosnących cen prądu oraz złej sytuacji finansowej polskich gmin - w Gminie Hażlach świąt nie odwołujemy! Choinka oraz dekoracje będą cieszyć oko od 6 grudnia, do 6 stycznia - mówił w rozmowie z portalem ox.pl Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

Zwykle dekoracje świąteczne w gminach towarzyszyły nam przez cały grudzień i styczeń, aby zniknąć w lutym. W 2022 roku jednak większość gmin zapowiadała oszczędności w tym okresie - konieczność oszczędzania prądu została nałożona na samorządy, pod groźbą kar finansowych.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: