Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Profesjonalna Akademia Piłkarska w Pogwizdowie?

W Pogwizdowie już wkrótce ma powstać profesjonalna Akademia Piłkarska. To wynik współpracy pomiędzy MFK Karwina a LKS Olza Pogwizdów.

Olza Pogwizdów to drużyna działająca od wielu lat, ciesząca się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem lokalnej społeczności. To właśnie zaangażowanie w działanie lokalnego klubu mieszkańców sprawia, że drużyna nieustannie się rozwija i stara się poprawiać swoje wyniki i zachęcać młodzież do trenowania tego sportu. Kolejnym krokiem, który ma pozwolić na rozwijanie pasji piłkarskiej i umiejętności wśród najmłodszych zawodników jest współpraca klubu LKS Olza Pogwizdów klubem MFK Karwina  – Uważam, że współpraca z dużym i renomowanym klubem to duża szansa dla naszej młodzieży. Cieszy fakt, że współpraca transgraniczna, którą rozpocząłem z miastem Karwina jest inspiracją dla organizacji z mojej gminy, które próbują na własną rękę rozwijać klub, poprawiając tym samym warunki szkoleniowe dla dzieci i młodzieży – mówi Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach.

Co da współpraca obu stronom? Przede wszystkim możliwości. Dzięki porozumieniu piłkarze z Pogwizdowa zyskają dostęp do wspaniałej sportowej infrastruktury, zaś klub z Karwiny zyska dostęp do „świeżej krwi”, czyli utalentowanych zawodników z Pogwizdowa. Dzięki Akademii Piłkarskiej w Pogwizdowie dzieci i młodzież będzie ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego MFK Karwina, zgodnie z najnowszymi trendami. Już dziś, przed oficjalnym podpisaniem umowy współpracy, wielu rodziców oraz młodych piłkarzy zgodnie twierdzi, że to strzał w 10-tkę i świetna szansa na rozwój!

Gmina Hażlach oraz miasto Karwina od wielu lat realizuje wiele projektów transgranicznych w wyniku których powstała już infrastruktura rekreacyjna w Kończycach Wielkich, Rudniku, Zamarskach czy Hażlachu. Pogwizdowski pomysł zrodził się przy wspólnym projekcie odnośnie opracowania dokumentacji technicznej na kładkę na rzece Olzie w Pogwizdowie. Podczas podsumowania projektu rozegrano mecze piłkarskie pomiędzy miejscowym klubem a Karwiną. To był impuls, który dał początek współpracy na nowym polu jakim jest profesjonalny sport.

- To kolejny krok współpracy naszego miasta i Gminy Hażlach. Aktywność fizyczna młodzieży to najlepszy impuls do integracji dzieci i dorosłych (rodziców) zwłaszcza  teraz, kiedy po pandemii zmieniły się priorytety ludzi. Wykorzystanie świetnego zaplecza sportowego MFK Karvina pozwoli najmłodszym zawodnikom LKS Olza Pogwizdów na korzystanie z nowoczesnych obiektów sportowych oraz na dostęp do najlepszych specjalistów (trenerów czy fizjoterapeutów) z dziedziny piłki nożnej w tym rejonie – mówi Andrzej Bizoń Wiceprezydent Karwiny.

W podobnym tonie wypowiada się Prezes LKS Olza Pogwizdów Andrzej Kłoda - cieszę się bardzo, że będziemy mieli możliwość blisko współpracować z klubem MFK Karwina. Celem współpracy jest dobrze szkolić zawodników, aby mogli spróbować swoich sił w piłce profesjonalnej. Przez nasz klub przewinęło się przez te wszystkie lata wielu naprawdę zdolnych młodych piłkarzy. Tylko gdzieś na końcu brakowało tego przełożenia na grę w wyższej lidze. Gdyby może w odpowiednim czasie trafili na trenera, który przekonałby ich, że mają talent i tak łatwo piłki nie odpuszczali, cieszylibyśmy się i kibicowali chłopakowi z naszej miejscowości na mundialu. Dodatkowym plusem współpracy będzie możliwość nieodpłatnego korzystania z bazy sportowej MFK Karwina, udział w międzynarodowych turniejach, a w planach jest jeszcze kilka innych pomysłów. Nasi zawodnicy będą monitorowani z postępów sportowych i jeśli który będzie chciał podjąć rękawicę, będzie mógł zagrać w najwyższej lidze w barwach karwińskiego klubu i wypromować się do  profesjonalnej piłki. Tego moim zawodnikom z całego serca życzę - podkreśla.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-06 23:52:14
dymek76: Wy sobie jaja robicie? Renomowany klub ,który 2 razy podrząd zgłasza 2 drużynę i w czasie rozgrywek ją wycofuje. Chore aspiracje Pana prezesa , pokłóconego z połową ludzi z zarządu i mieszkanców Pogwizdowa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: