Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozpoczyna się walka z krwiopijcami

Są małe, ale krwiożercze i bardzo uciążliwe. Komary. Spędzają sen z powiek niejednemu z nas w okresie letnim, szczególnie jeśli mieszkamy w pobliżu wody. W Chybiu, gdzie zbiorników wodnych nie brakuje, będą walczyć z komarami, zanim te staną się plagą. 1 kwietnia rusza tam odkomarzanie. W jaki sposób?

Wójt Gminy Chybie informuje, że na terenie Gminy przeprowadzone zostanie odkomarzanie, które przeprowadzi wynajęta firma.

Na czym będzie polegać? - Odkomarzanie polegać będzie na ciągłym monitorowaniu występowania larw komarów oraz podejmowaniu w miarę potrzeb zabiegu zwalczania larw komarów w wodach płynących i stojących środkiem VectoBac 12 AS, który nie stwarza zagrożenia dla środowiska – informują władze Chybia.

Zabiegi odkomarzania przeprowadzane będą na niżej wymienionych terenach:

- rowy melioracyjne,

- rowy przydrożne oraz śródpolne,

- rowy opaskowe wokół pól irygacyjnych położonych we Frelichowie,

- stawy gminne przy ul. Bielskiej.

Zabiegi wystartują 1 kwietnia i trwać będą do 30 września 2022 r.

- Wykonawca będzie wykonywał odkomarzanie w czasie wystąpienia optymalnych warunków atmosferycznych do przeprowadzenia zabiegu, na bieżąco kontrolował teren objęty odkomarzaniem pod kątem występowania larw komarów, ich stadium i wykonywał zabieg w miarę potrzeb na poszczególnych terenach lub całości terenu określonego do odkomarzania – informuje Urząd Gminy w Chybiu.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-04-01 14:17:16
św. Patryk.: tytuł brzmi jak wezwanie do ostatecznej rozprawy ze złodziejską bandą u koryta, wprowadza w błąd
2023-04-01 15:22:21
Mach: Patryku, powyborcze zabiegi odsuwania krwioPiSów będą dotyczyły; spółek skarbu państwa, mediów centralnych i terenowych, sądownictwa i prokuratury wraz z TK, autorów ustaw łamiących konstytucję, koryt przy Nowogrodzkiej i NBP oraz tych ,którzy w sposób nieuzasadniony wydawali publiczne pieniądze poza budżetem państwa. Zabiegi wystartują po zaprzysiężeniu nowego Sejmu i wyłonieniu nowego rządu do osiągnięcia zamierzonego efektu przywrócenia praworządności w Polsce.
2023-04-01 15:27:19
"tom": ... ależ skąd, jaki błąd, taki tytuł jakie hasło np. walki z klimatem. Skuteczność ta sama, chociaż im bardziej sucho tym mniej krwiopijców ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: