Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozpoczną naukę wcześniej

Szkoła tuż, tuż. Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli uczniów od pierwszego powakacyjnego dzwonka. Pomału kończą się remonty w placówkach, jeszcze tylko ostatnie przygotowania, poprawki i szkoły zatętnią uczniowskim życiem. 

Pierwszego września nowy rok szkolny rozpocznie w cieszyńskich szkołach podstawowych - 1632 uczniów, którzy uczyć się będą w 75 oddziałach. Liczba dzieci przekraczających w tym roku próg szkolny w porównaniu z rokiem ubiegłym rożni się niewiele. W 2010/2011 szkoły podstawowe kształciły 1626 uczniów.  

Najwięcej, bo aż 443 uczniów będzie zdobywało wiedzę w Szkole Podstawowej nr 3. Nieco mniej, bo 357 – w SP nr 2. 1 września próg Szkoły Podstawowej nr 4 przestąpi 289 uczniów. Do SP 1 uczęszczać będzie 282, do SP 6 – 145, a do SP 7 - 116.  

Pomimo wielkiego szumu i protestów, jak na razie obowiązuje ministerialna decyzja i mówiąc najprościej ten rok jest ostatnim, kiedy to rodzice sami decydują, czy ich sześcioletnie pociechy pójdą do szkoły, czy też nie. Jak sprawa wygląda w Cieszynie? Ile sześciolatków już niebawem rozpocznie "uczniowską karierę"?

W tym roku szkolnym do klas pierwszych szkół podstawowych w Cieszynie zapisanych zostało 62 dzieci 6-letnich realizujących obowiązek szkolny, co stanowi nieco ponad 20% populacji. Liczba od zeszłego roku znacznie wzrosła. Wtedy to w cieszyńskich publicznych szkołach podstawowych naukę w pierwszych klasach rozpoczęło tylko 13 dzieci 6-letnich.

W gimnazjach uczyć się będzie w nadchodzący roku szkolnym 990 uczniów w 40 oddziałach. To o czternastu młodych ludzi mniej niż w roku ubiegłym. Wtedy też funkcjonował o jeden oddział więcej. Warto zauważyć, że szkołą która w swoich murach gościć będzie największą ilość uczniów jest "trójka".  

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: