Rozpoczęli od wygranej

Hokeiści HC Ocelari Trinec mają za sobą inauguracyjne spotkanie w Tipsport Extralidze. Podopieczni Vaclava Varadi przystąpili do rozgrywek od zwycięstwa, pokonując Karlovy Vary – 5:2.
  • Inauguracyjne spotkanie

Starcie z Karlovymi Varami było pierwszym spotkaniem Trzyńca w Tipsport Extralidze 2020/21. Podopieczni Vaclava Varadi mieli w ostatni piątek wystąpić na lodzie Komety, ale w zespole z Brna u ponad 20 hokeistów wykryto koronawirusa. To już drugi mecz Stalowników, który został przełożony - wcześniej poinformowano, że piątkowe (26.09) spotkanie z Viktkovicami, w ramach 3. kolejki, również zostało przełożone, i również z powodu wykrycia covid-19 u zawodników Ridery.

• Kluczowa druga tercja

Hokeiści spod Jaworowego dość szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. minucie wynik otworzył Michal Kovarcik. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a na początku drugiej tercji objęli prowadzenie. Stalownicy zdołali odrobić stratę za sprawą Kundratka, a jak się później okazało, zapewnili sobie zwycięstwo po bramce Ondreja Kovarcika z 38. minuty.

• Chmielewski punktuje

Świetny występ ma za sobą Aron Chmielewski. Reprezentant Polski zanotował asystę drugiego stopnia przy zwycięskim trafieniu ww. Ondreja Kovarcika, a w ostatniej odsłonie Milan Doudera wpisał się na listę strzelców po podaniu polskiego hokeisty.