Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozpal Świąteczną Radość i Bądź Widoczny

Początek grudnia w Ustroniu będzie niezwykły. Wspólnie z mieszkańcami pragniemy stworzyć niepowtarzalną atmosferę związaną z przygotowaniami do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

 Na ustrońskim Rynku zostanie rozświetlona pierwsza z czterech świec adwentowych, która symbolizuje pokój. Celebrowanie Adwentu w ten niespotykany sposób ma miejsce po raz pierwszy na Rynku w Ustroniu. Wraz z mieszkańcami pragniemy stworzyć nową tradycję, która na stałe wpisze się w przedświąteczny czas, pozwoli na refleksję i skupi naszą uwagę na lepszym przygotowaniu się do radosnych chwil rozpoczynających się wraz z początkiem Wigilii. Chcemy zachęcać najmłodszych do zadawania pytań rodzicom, babciom czy dziadkom na temat zwyczajów i obrzędów.

Wieniec adwentowy symbolizuje oczekiwanie na ten najpiękniejszy czas, czas Bożego Narodzenia, wypełniony najczęściej rodzinnym ciepłem i miłością. Jednak pamiętajmy również o osobach samotnych, pomóżmy im spędzić święta w radości. W każdą niedzielę Adwentu zapalane będą kolejne świece, symbolizujące wiarę, miłość oraz nadzieję.

Wraz z tym wydarzeniem rozpocznie się akcja społeczna pod nazwą „Bądź Widoczny”. Tym razem Burmistrz Miasta wraz ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo oraz Kajetanem Kajetanowiczem – Ambasadorem Miasta Ustroń, zachęcać będą do korzystania z odblasków. To właśnie dzięki odblaskom, jesteśmy lepiej widoczni na jezdni, na przejściach dla pieszych, podczas jazdy na rowerze czy też zwykłego, codziennego spaceru wieczorową porą. Dzięki temu, kierowcy widzą nas dużo wyraźniej i mają więcej czasu na odpowiednią, bezpieczną reakcję, która bardzo często ratuje nasze zdrowie a nawet życie.

To tylko początek tego, co czeka nas w grudniu w naszym mieście. Już 6 grudnia bowiem będzie można spotkać na ustrońskim rynku Świętego Mikołaja i wraz z nim dokonać uroczystego rozświetlenia choinki. Natomiast w sobotę, 7 grudnia, dzieci i młodzież wcielą się w rolę pomocników Świętego Mikołaja, biorąc udział w miejskiej grze terenowej. Cały grudzień będzie obfitował w mnóstwo atrakcji, koncertów, warsztatów artystycznych, a podczas tradycyjnego, świątecznego jarmarku nadarzy się okazja, by posmakować świątecznych smakołyków oraz podziwiać kunszt rękodzielników. Zapraszamy do Ustronia! Góry Radości to nieprzypadkowa nazwa naszego miasta! Do zobaczenia :)

art. sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: