Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Różne spojrzenia na fotografię

''PREZENTACJE CTF 2012'' - to różne spojrzenia na fotografię, różne tematy, odmienne style... Można powiedzieć, że wystawa jest podsumowaniem całego roku pracy Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Już w najbliższy wtorek (4 grudnia) w Galerii Domu Narodowego w Cieszynie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "PREZENTACJE CTF 2012". Ten wyjątkowy wernisaż to nie tylko prezentacja najlepszych prac "popełnionych" w tym roku, różne tematy, spojrzenia i style, ale to przede wszystkim całe mnóstwo fotografii do obejrzenia. Na ostatnią tegoroczną wystawę już dzisiaj zaprasza Jolanta Kubica, prezes Zarządu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.

4 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Domu Narodowego w Cieszynie zobaczymy najciekawsze fotografie z mijającego roku. W cyklicznej ekspozycji, wezmą udział członkowie CTF. - Prace wybrane przez autorów na tegoroczną wystawę jak zwykle ukazują szeroki wachlarz tematyczny stanowiący zakres ich zainteresowań. Pokazują też,  jak różnorodne może być podejście do sztuki fotografii oraz - jak ciekawe indywidualności twórcze skupiło nasze Stowarzyszenie – wyjaśnia Jolanta Kubica.

Do zobaczenia będzie wiele... Znajdą coś dla siebie również miłośnicy fotografii w konwencji czarno-białej, a nawet graficznej, choć tym razem tego typu prac będzie jakby nieco mniej. Na fotografii częstym gościem za to będzie Cieszyn.

- Na uwagę zasługuje fakt powrotu po kilku latach nieobecności - tematu związanego z naszym malowniczym miastem  - Cieszynem. Ponadto, jak zawsze - nasza wystawa zawiera wiele pięknych pejzaży z różnych zakątków świata (tym razem z Afryki, z Włoch i Francji), nieomal abstrakcyjnie przedstawionych detali, a także intrygujące portrety - dodaje prezes CTF, akcentując nowe technologie, które powiązane ze sztuką fotografii coraz bardziej odbijają w niej swe piętno, wzbogacając środki wyrazu dostępne twórcom. A to z kolei niewątpliwie pozytywnie wpływa na atrakcyjność wizualną prezentowanych dzieł.

- Bardzo serdecznie zapraszamy. Wystawa potrwa do 30 grudnia - zachęca do obejrzenia wystawy Jolanta Kubica.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: