Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozmowy z funduszem na temat poradni

Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie naszych dzieci. Każdy rodzic marzy o tym, by jego pociecha  była zdrowa, dlatego warto odpowiednio wcześnie wykonać kilka profilaktycznych badań. Tego typu badaniem jest USG bioderek. Pojawia się jednak pytanie – gdzie je zrobić ?

Doniesienia głoszą, że NFZ nie podpisał umowy z poradnią preluksacyjną  i tym samym nie ma mowy o badaniu bioderek u noworodków i niemowląt. Najbliższa taka poradnia jest w Skoczowie, a co jeśli nie stać mnie na to, aby jeździć tam z dzieckiem” - zwróciła się z zapytaniem do portalu ox.pl jedna z naszych czytelniczek.

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. Rzeczywiście w tym roku  zmieniły się wymagania NFZ, ale prognozy są optymistyczne.

- Ze względu na to, że jest spore zapotrzebowanie jeśli chodzi o tego typu badania czynimy starania, by w jak najkrótszym okresie czasu, czy to w poradni, czy też zakładając nową na przykład preluksacyjną realizowane były badania bioderek u dzieci. Aktualnie trwają rozmowy z funduszem. Myślę, jednak, że do końca tygodnia powinny się pewne sprawy wyjaśnić – podkreśla Dariusz Babiak rzecznik prasowy szpitala.

Będziemy monitorowali sprawę poradni  preluksacyjnej w Cieszynie, a do tego czasu mamy i ich pociechy muszę korzystać ze skoczowskiej.

 

bsk

 

Drogi Czytelniku jeśli chciałbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami (również w innych tematach niż ten) napisz. Postaramy się dotrzeć do problemu i wyjaśnić sprawy, które są blisko nas. Zachęcamy do korespondencji, email: barbara.stelmach@ox.pl

 


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: