Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozmawiali o zjeździe w Grodźcu

O możliwościach wykonania pełnego węzła komunikacyjnego na drodze ekspresowej S52 w rejonie Grodźca i Świętoszówki rozmawiano w poniedziałek 16 lipca na spotkaniu u wójta gminy Jasienica Janusza Pierzyny.

Na zaproszenie Wójta do Gminy Jasienica wiceminister rodziny- Stanisław Szwed, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz dyrektor katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Micha Mendrok – W ciągu najbliższych lat zamierzamy zrealizować projekt Jasienickiego Kurortu Zamkowego. To oznacza, że rejon ten się ożywi. Już teraz obciążenie ruchem skrzyżowań z „ekspresówką” na terenie naszej gminy jest duże, dlatego chcemy, aby w Grodźcu powstał zjazd z S52 od strony Bielska, co znacznie ułatwi komunikację, a zarazem zmniejszy się ruch koło gminy – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Jak informuje wójt, podjęto starania o wpisanie tego węzła do planu przestrzennego zagospodarowania. - W tym rejonie są też tereny, które stosunkowo niewielkim kosztem pozwolą na wykonanie takiego zjazdu. Koncepcja zakłada, że po zjeździe z drogi ekspresowej od strony Bielska kierowca dojeżdżałby do ronda, które skieruje go na kolejne skrzyżowanie – rondo na starej ul. Cieszyńskiej, gdzie ruch zostałby rozdzielony na ten w kierunku Grodźca oraz w stronę Świętoszówki. Jednocześnie to pierwsze rondo umożliwiałoby również wjazd na drogę ekspresową i jazdę w kierunku Cieszyna.

Pomysł wspiera poseł Stanisław Szwed. Zastrzega jednak, że obecnie w budżecie Państwa nie ma pieniędzy na tę inwestycję. – Pierwszeństwo mają nowe autostrady i drogi ekspresowe. Będziemy jednak rozmawiać w Ministerstwie Infrastruktury, aby wpisać projekt w plany inwestycyjne –powiedział Szwed.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-19 10:02:53
Międzol: Fajna sprawa, przyda się taki zjazd. A Skoczów się coraz bardziej izoluje. Zamiast działać w kierunku zjazdu z drogi ekspresowej w rejonie Górnego Boru lub Międzyświecia, nasze władze chcą robić estakadę nad skrzyżowaniem drogi dwupasmowej (ul. Katowicka) z ulica Cieszyńską. Teraz to już nikt nawet nie będzie wiedział że przejeżdża przez SKOCZÓW. Mieli również robić druga przeprawę nad Wisłą, to zrobiono kładkę . PIS coraz bardziej zaczyna przypominać PO, i myślę że w następnych wyborach będą mieli problemy.
2018-07-19 12:46:15
ferdek: Myślę że poseł Pieta by coś załatwił....
2018-07-19 16:52:53
lukasz84: a kiedy czas na Skoczów...już daaawno temu pownien być zjazd na Skoczów na górnym borze - zgroza !!!
2018-07-19 17:43:58
bronek91: Skoczów się tak izoluje, iż część autobusów, np. relacji Cieszyn- Kraków nawet w tym "trytonowym grodzie" się nie zatrzymuje....
2018-07-19 18:28:39
krzysztof.mm: tu się komuś roi trzeci zjazd w Skoczowie - puknijta się w czółka
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: