Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozmawiali o rewitalizacji cieszyńskiego Rynku

Za nami konferencja prasowa poświęcona remontowi i przebudowie Rynku w Cieszynie. Spotkanie odbyło się 21 czerwca o godzinie 11:00 w cieszyńskim Ratuszu.

W spotkaniu wziął udział Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta i koordynator projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju” oraz Irena French, Dyrektorka Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Uczestniczyli także Grzegorz Kukuczka – koordynator z ramienia Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie, Zofia Jagosz-Zarzycka – Szefowa Działu Archeologii Muzeum Śląska Cieszyńskiego i Katarzyna Koczwara – Rzecznik Prasowy Miasta Cieszyn.

Omówione zostały prace remontowe, które właśnie się rozpoczęły, a w szczególności kwestia zagospodarowania płyty rynku z uwzględnieniem zieleni oraz kwestia badań archeologicznych, które w ostatnim tygodniu wzbudzają sporo emocji wśród mieszkańców i nie tylko.

Badania archeologiczne będą prowadzone równolegle z robotami budowlanymi. Oznacza to, że krok po kroku będą trwały badania, a zaraz za nimi kolejne obszary rynku będą remontowane. Póki co, prace remontowe są odgrodzone od ogródków gastronomicznych na rynku i nie utrudniają gościom korzystania z nich. Z tego powodu ta część rynku będzie remontowana po zakończeniu sezonu letniego, żeby gastronomia bez przeszkód mogła wrócić na rynek ze swoimi ogródkami w przyszłorocznym sezonie.  

Rewitalizacja rynku podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap, uwzględniający badania archeologiczne, ma zakończyć się do 31.10.2022. Drugi etap, dotyczący kwestii remontowej, ma potrwać do 09.06.2023.

 MD

źródło: ox.pl
dodał: MD

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-21 19:28:13
tom lem: ... no to mamy pierwszy harmonogram, wątpię by był ostatnim, wszystko zależy od koordynatora projektu, w usprawiedliwieniu obiektywnych trudności, doświadczenie On ma ;-) .
2022-06-21 23:40:00
barbara1945: to już ne jest śmieszne nawet, każdy kto ogarnia rzeczywistość to wie ze to jest niezły przekręt. kasa na lewo i biały kołnierzyk, jaja niezłe, i rece czyste, liczy sie tylko kasa ale kto moze cos powiedzie zdejmujemy i dajemy spatki bruk bo szukalismy szyny, to idealny kant, w piłkrskim pokerze był taki numer"LAGUNA to my mozemy teraz wszystko"szok szok szok, bezczelność siegneła dna den
2022-06-24 19:34:25
Joker: na pamiątkę jak wyglądał obecny rynek przed rewitalizacją :) Dzień przed rozpoczęciem prac. https://www.youtube.com/watch?v=zc-120WV89A
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: