Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozebrali się... dla kasy

Od kilku miesięcy w Skoczowie działa drużyna footballu amerykańskiego. Jej członkowie mają sporo zapału do trenowania, planują zdobywać szczyty polskiej ligi tego rodzaju sportu. Jednak uprawianie sportu wiąże się z kosztami. Drużyna ze Skoczowa postanowiła więc zarobić na sprzęt potrzebny do trenowania... pokazując swoje ciała.

Dwunastu roznegliżowanych, młodych uśmiechniętych mężczyzn znajduje się na zdjęciu kalendarza, który promuje drużynę footballu amerykańskiego ze Skoczowa. Niektórzy żartują, że panów wystarczy akurat na poszczególne miesiące 2012 roku. Jak mówi jeden z członków drużyny, prowadzący klub osiedlowy Plato Damian Siemionek kalendarz cieszy się powodzeniem szczególnie u kobiet. Jednak prócz tego, że może zdobić ściany ma jeszcze inne ważne zadanie. Ma wspomóc finansowo skoczowską drużynę footballu amerykańskiego Steelers Skoczów. – Kup wyjątkowy kalendarz Steelers Skoczów i wspomóż zakup sprzętu do gry. Kalendarz świetnie będzie się prezentował na każdej ścianie, a sympatyczne twarze zawodników będą poprawiać każdemu humor gdy tylko na niego spojrzy. Pamiętaj i Ty możesz mieć wkład w rozwój drużyny – zachęcają skoczowscy Steelersi.


Pomysł na taką okładkę kalendarza pojawił się... z braku pomysłu. – Chcieliśmy zrobić coś ciekawego, szokującego aby trafiło do ludzi, cos czego jeszcze u nas nie było. Brak sponsora zmusił mnie do działania, żeby ogarnąć jakoś sprawę ze sprzętem, bo w drużynie gra dużo młodych chłopaków i nie zawsze mają pieniądze na profesjonalny sprzęt. Pomysł na taką realizację był spontaniczny – dodaje Damian Siemionek.

Dochód z kalendarza ma być przeznaczony na zakup piłek, ochraniaczy. To drużynie jest niezbędne, bo już od wiosennego sezonu stawia swoje pierwsze kroki w Polskiej Lidze Footballu Amerykańskiego. – Pomysł okazał się trafiony ludzie się tym interesują i gratulują odwagi i pomysłu – dodaje Damian Siemionek.


Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem kalendarza za dychę może skontaktować się z klubem Plato, Damianem Siemionkiem -dsiemionek@vp.pl, lub przyjść na trening w sobotę w samo południe na skoczowskim orliku.


Dorota Kochman

Czytaj też: "Tylko dla twardzieli"

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: