Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozdajemy niezwykłą książkę

Tego jeszcze nie było. Mamy dla Was dwa egzemplarze książki genialnego historyka. Tony Judt „Powojnie. Historia Europy od roku 1945” - książka o wartości 99 złotych jest do wzięcia dla czytelników naszego portalu.

Mam przed sobą 1020 stronicową cegłę. Podręcznik akademicki, biblię wszystkich, którzy interesują się dziejami współczesnego świata. Na jej okładce znane zdjęcia z XX wieku: m. in. Stalin. Lech Wałęsa, popularne samochody „Garbusy”, Beatlesi, jakiś mężczyzna burzy mur berliński. Wewnątrz - chyba najpełniejsza - historia współczesności po zakończeniu II wojny światowej. Podręcznik, który czyta się jak powieść sensacyjną.

„Naprawdę znakomita - wspaniałe osiągnięcie. Trudno sobie wyobrazić lepszą - i przyjemniejszą w lekturze - historię powstania dzisiejszej Europy z popiołów 1945 roku. Nie przychodzi mi na myśl żadna inna praca poświęcona drugiej połowie XX w., która mogłaby się z nią równać. Ujmując rzecz ogólnie - prawdziwe arcydzieło" - tak o tej książce pisze popularny historyk Ian Kershaw.

Tony Judt zmarł niedawno – 6 sierpnia – w Nowym Jorku, w wieku 62 lat. Mimo ciężkiej choroby do końca pisał eseje dla prestiżowego „New York Review of Books”. - Był wybitnym intelektualistą, lecz dopiero zmagania z chorobą uczyniły go bliskim wielu ludziom na całym świecie – napisał o nim Aleksander Kaczorowski w „Newsweeku” w tekście „Mój Tony”.

Mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki „Powojnie”, którą w księgarni można kupić za 99 złotych. Zatem zadanie nie może być łatwe. Czekamy na Wasze krótki wspomnienia: jak pamiętacie zburzenie muru berlińskiego? Gdzie wówczas byliście, w jakich okolicznościach się o nim dowiedzieliście, co czuliście słysząc tę wiadomość? Może jesteście zbyt młodzi, by to pamiętać? Wówczas napiszcie, z czym kojarzy się Wam mur berliński.

Na Wasze krótkie wspomnienia czekamy w komentarzach pod tą informacją do 2 września do godzina 12:00. Dwie najciekawsze nagrodzimy tą rewelacyjną książką.

Tony Judt, Powojnie, Historia Europy od roku 1945, przeł. Robert Bartołd, Rebis, Poznań 2008.


(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: