Rozbudowują zaplecze

W Rudzicy (Gmina Jasienica) trwa budowa budynku zaplecza sportowego obok kompleksu boisk w sąsiedztwie szkoły.

Przypomnijmy, budynek powstaje jako zaplecze dla kompleksu boisk sportowych za szkołą w Rudzicy, będzie tu również salka do treningów Bocci, dyscypliny, w której coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej osiąga niepełnosprawny sportowiec z Rudzicy Damian Iskrzycki. [Pisaliśmy: Powstaje zaplecze sportowe ].

– Zaplecze znacznie ułatwi przeprowadzanie treningów, a także różnego rodzaju rozgrywek, które w tym miejscu są organizowane. Budujemy je przede wszystkim z myślą o najmłodszych sportowcach, zależy nam na rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, który na inwestycję pozyskał z budżetu państwa połowę potrzebnej kwoty. Prace budowlane mają kosztować ok. 1,5 mln zł, z czego ponad 780 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Budynek ma dwie kondygnacje, został oparty o skarpę, dzięki czemu na każdy poziom można wejść z poziomu ulicy. Dół służyć będzie przede wszystkim jako szatnie i magazyn sprzętu sportowego i będzie przeznaczony do obsługi istniejącego kompleksu boisk. Na górze zaś zbudowane zostanie salka do ćwiczeń, którą zaplanowano dla zawodników Bocci. Budynek będzie miał 313 mkw. powierzchni użytkowej, na dole będzie 166 mkw. zaplecza, na górze zaś salka o powierzchni 132 mkw. oraz kilka pomieszczeń pomocniczych.

Prace budowlane rozpoczęły się latem, mają potrwać do końca września przyszłego roku. Budowlańcy przed pogorszeniem się aury zdążyli postawić mury, przykryć budynek dachem i wstawić okna. Dzięki temu zimą mogą kontynuować prace wewnątrz.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją