Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozboje, kradzieże i napad - 19-latek z Cieszyna zatrzymany

19- latek z Cieszyna został aresztowany na trzy miesiące i grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu. Policjanci zarzucają mężczyźnie rozbój, kradzieże, włamania, posiadanie narkotyków oraz naruszenia nietykalności policjantów.

Bandyta wpadł podczas kradzieży na jednej ze stacji paliw w Cieszynie.  Podczas zatrzymania 19-latek nie chciał podporządkować się  poleceniom policjantów, był pijany i bardzo agresywny.  - Szarpał i kopał interweniujących stróżów prawa, którzy jednak szybko obezwładnili pijanego agresora i umieścili go w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 19-latek usłyszał zarzuty. Okazało się, że młody mieszkaniec Cieszyna miał znacznie więcej przestępstw na swoim koncie, których dopuścił się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ubiegłego roku. Kryminalni udowodnili mu posiadanie narkotyków, kradzież karty bankomatowej, pieniędzy, telefonu komórkowego oraz usiłowanie kradzieży roweru. Pod koniec listopada dokonał rozboju w sklepie na jednym z osiedli w Cieszynie. Grożąc nożem zastraszył pracownicę i zażądał od niej pieniędzy. Oprócz gotówki, zabrał jeszcze alkohol i papierosy – relacjonuje „wyczyny” przestępcy podkom Rafał Domagała. To nie wszystko, w  grudniu, w okresie przedświątecznym włamał się do jednego z mieszkań w Cieszynie, skąd ukradł m.in. złotą biżuterię i inne przedmioty o łącznej wartości blisko 60 tysięcy złotych.

19-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.  Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-01-11 19:57:36
bronek91: Jak do kozy, to za cosik....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: