Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozbita szajka włamywaczy do tirów

Mają na swoim koncie prawie 20 włamań i kradzieży. Wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali włamać się do samochodu w rejonie stacji paliw w Ogrodzonej.

 

Prawie 20 włamań i kradzieży ma na swoim koncie trzyosobowa złodziejska szajka, którą rozbili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Zatrzymani mieszkańcy Ostrawy włamywali się do tirów na parkingach. Za liczne przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu całej trójki.

- Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali trzech młodych mężczyzn narodowości romskiej w wieku 22, 27 i 29 lat. Zatrzymani to mieszkańcy Ostrawy. Włamywacze wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali włamać się do samochodu w rejonie stacji paliw w Ogrodzonej – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Podczas przeszukania, stróże prawa znaleźli przy nich kradzione telefony komórkowe. Natomiast w bagażniku ich samochodu znajdowały się narzędzia mogące służyć do włamań. Nazajutrz, po zatrzymaniu śledczy przesłuchali całą trójkę. 

- Czynności przeprowadzone przez policjantów wydziału kryminalnego pozwoliły ustalić, że złodziejskie trio dokonało co najmniej 20 włamań i kradzieży do samochodów na terenie powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Mężczyźni poruszali się swoim samochodem na czeskich numerach rejestracyjnych najczęściej w nocy. Dokonywali włamań do zaparkowanych, w różnych miejscach samochodów ciężarowych i osobowych. Kradli wszystko co wpadło im w ręce. Ich łupem najczęściej padały dokumenty, portfele z pieniędzmi, laptopy i telefony komórkowe. Łącznie straty wyniosły blisko 20 000 zł. Skradzione przedmioty sprzedawali po stronie czeskiej. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował trzech włamywaczy - dodaje rzecznik policji.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: