Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rower w policyjnej bazie danych

Rowery potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych i coraz częściej padają celem złodziei. Kupując coraz to lepsze zabezpieczenia jednośladów zmniejszamy ryzyko kradzieży, ale czy aby są one w stanie uchronić od ich kradzieży? Policjanci z cieszyńskiej komendy oraz przedstawiciele straży miejskich z naszego regionu brali udział w szkoleniu dotyczącym znakowania rowerów syntetycznym DNA.

24 kwietnia 2018r. w Czeskim Cieszynie odbyło się szkolenie dotyczące znakowania rowerów syntetycznym DNA. Gospodarz spotkania - Metska Police Tesky Tesin (odpowiednik Straży Miejskiej) wraz z policjantami z cieszyńskiej komendy oraz z funkcjonariuszami straży miejskich m.in. z Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju, Wisły oraz Gliwic uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym znakowania rowerów.

- Znakowanie polega na naniesieniu na poszczególne elementy roweru specjalnego środka z numerem identyfikacyjnym. Następnie właściciel jednośladu otrzymuje naklejkę, która jest dla złodzieja informacją, że rower figuruje w policyjnej bazie danych. Skradziony jednoślad trudniej sprzedać i łatwiej odszukać. Zdarza się, że policjanci odnajdują rowery, których właścicieli nie mogą ustalić. Natomiast gdy rower jest oznakowany, dane osoby, która go utraciła są w międzynarodowych bazach, dzięki czemu łatwiej ustalić właściciela. - tłumaczą mundurowi.

Jak informuje . asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik cieszyńskiej policji - Sama baza będzie w gestii straży miejskiej. To strażnicy będą nią zarządzali. Niemniej jako policja będziemy mieli do niej oczywiście dostęp.

Głównym celem znakowania jest walka z rowerowymi złodziejami.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-25 21:02:28
bronek91: W żartach przypominam, iż pod okupacją, kumaci wiedzą jaką, rowery też już były znaczone... Gołębie tępione..... Życzę powodzenia akcji, a złodziejom dużo wpadek....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: