Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rośnie Centrum Parafialne

Zamiast plebani - centrum z którego będą korzystać potrzebujący. Taka inwestycja rośnie w Drogomyślu przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Parafia w Drogomyślu znana jest z działalności diakonii. Tu działa najsłynniejsza w regionie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. W ubiegłym roku działalność diakonii została doceniona. Na ręce Wandy Ochodek trafiła nagroda Ubi Caritas. Jednak na co dzień nie brakuje też tej mniej widocznej, ludzkiej wdzięczności za pomoc, która bywa nieraz nieoceniona. Teraz w miejscu starej plebanii rośnie Centrum Parafialne. To będzie nowoczesny budynek, który ma jedną misję – służyć innym. 

ZOBACZ INFORMACJĘ NA TEN TEMAT

W budynku ma się znajdować gabinet lekarski, rejestracja i poczekalnia oraz sala do działań rehabilitacyjnych. To tu będzie funkcjonować Stacja Diakonii oraz klub seniora. – Obiekt będzie służył nie tylko parafianom, ale wszystkim którzy potrzebują pomocy – mówi inicjator dzieła, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej, ksiądz Karol Macura. –  Będzie to dobre dzieło, które warto wspomóc – podkreśla ks. Macura. Budynek jest już zadaszony, otwarcie zaplanowano na maj. 

Jednak aby to miejsce mogło w pełni służyć  i spełniać swoją funkcję potrzebuje wyposażenia. Wszelkie osoby, które chcą pomóc diakonii i tym samym wesprzeć to dzieło proszone są o wpłaty na konto: Bank Spółdzielczy w Skoczowie 84 8126 0007 0020 6372 2000 0040 z dopiskiem „na cele kultu religijnego” 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: