Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rok szkolny 2012/2013 - ferie, wakacje i egzaminy

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wiadomo już, że potrwa on do 28 czerwca 2013. Kalendarz na rok szkolny 2012/2013 opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dla 4,8 mln uczniów i 660 tys. nauczycieli rozpoczął się nowy rok szkolny, który przebiegać będzie pod hasłem "Rok bezpiecznej szkoły".

Każdy rok szkolny zwraca uwagę na działania, które powinny być priorytetem. Mieliśmy już "Rok przedszkolaka", "Rok historii nowoczesnej" i "Rok odkrywania telnetów". Była również "Szkoła z pasją". Tegoroczne działania skierowane zostały tym razem w stronę bezpieczeństwa i wychowania.

- Ten rok szkolny nie będzie rewolucją, czy to kompetencyjną czy technologiczną. Będzie raczej naturalną ewolucją systemu, w którym uczniowie zdobywają konkretne umiejętności, odkrywają talenty i poddają je szlifom pod okiem kompetentnej kadry
– czytamy w liście Krystyny Szumilas zamieszczonym na stronach Ministra Edukacji Narodowej. Tam również znajdujemy informację na temat dni wolnych, ferii i przerw świątecznych w tym roku szkolnym. Ta wiadomość z pewnością zainteresuje każdego ucznia.

Na pierwszy wolny dzień od nauki przyjdzie uczniom poczekać do 1 listopada (czwartek). Zimowa przerwa rozpocznie się 23 i potrwa do 31 grudnia. Uczniowie województwa: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego rozpoczną ferie zimowe, jako ostatni, bo dopiero od 11 – 24 lutego 2013 r. Przerwa na Święta Wielkanocne potrwa od 28 marca do 2 kwietnia. Szóstoklasiści napiszą sprawdzian 4 kwietnia. Gimnazjaliści natomiast sprawdzą swoją wiedzę podczas egzaminu, który odbywać się będzie w dniach 23, 24 i 25 kwietnia.

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów przypada na dzień 26 kwietnia. Egzaminy maturalne rozpoczną się 7 maja. Zarówno sesja egzaminów pisemnych, jak i sesja egzaminów ustnych potrwają do 28 maja. I wreszcie dzień na który czekają chyba wszyscy uczniowie - zakończenie roku szkolnego nastąpi 28 czerwca, a upragnionymi wakacjami nasi milusieńcy będą mogli się cieszyć od 29 czerwca - 31 sierpnia 2013 r.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: