Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dobra orientacja to podstawa

Jeździli i biegali po lasach Beskidu Śląskiego szukajac lampionów. Zawody na orientację Hi-tec wyzwanie odbyły się pod patronatem prasowym Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

 

Zawody odbyły się w ostatni weekend wakacji. Na trasę pieszą o długości 100 km w piątek o 21:00 wyruszyło pięciu śmiałków. Pokonanie tego wyczerpującego dystansu (zaliczenie wszystkich 18 pkt) udało się tylko Bartoszowi Chmielewskiemu i Maćkowi Pońcowi. Dokonali tego w 20godzin 34min. 

W sobotę o 8.00 na trasę rowerową o długości 100 km wyjechało 30 osób. Wśród pań najlepsza była Anna Skompska z 14 punktami i czasem 10godzin 54min. Najlepszym mężczyzną okazał się Zenon Lulek zkompletem punktów (18pkt~100km) i czasem 11godzin 27min.

Piesza pięćdziesiątka wystartowała w sobotę o 9.00. Tutaj rywalizowało 29 zawodników. Z pań najwięcej punktów zebrała Jagoda Glajc (9ptk) w czasie 11godzin 53min. Wśród mężczyzn wygrał Jan Lenczowski zaraz przed Kubą Molskim, 18 pkt zaliczyli w czasie 15godzin 41min.

Deszcz, przewyższenia i zaskakujące rozmieszczenie punktów spowodowały, że uczestnicy na metę przybywali zmęczeni ubłoceni, ale zazwyczaj zadowoleni. – Rajd na orientację Hi-Tec wyzwanie dodaję do moich obowiązkowych imprez. Razem z Chrisem walczyliśmy dzielnie do końca. Aczkolwiek na mecie dostaliśmy karniaki za spóźnienie (1,5 min), ale i tak humory nas nie opuściły. Objechaliśmy genialne górskie szlaki rowerowe pomiędzy Szczyrkiem, Wisłą i Ustroniem – mówił jeden z zawodników. 

W tym roku nie zawiedli zawodnicy z okolic Cieszyna. Na każdej z tras (z wyjątkiem pań na trasie rowerowej) reprezentant naszego powiatu znalazł się na podium. 

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: