Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rok górali się kończy, rok rzemiosła się zacznie

Wiemy jakiej dziedzinie poświęcony będzie rok 2022 w województwie śląskim. To będzie rok rzemiosła. Po obchodach roku górali przyjdzie nam wspomnieć rolę cechów rzemieślniczych działających w województwie śląskim, również na Śląsku Cieszyńskim.

Podczas ostatnich obrad sejmiku województwa śląskiego ogłoszono rok 2022 Rokiem Rzemiosła w Województwie Śląskim to ma przyczynić się do promocji tradycyjnego rzemiosła.

Ustanowienie roku powinno przyczynić się do popularyzacji tradycyjnego rzemiosła i stanowić inspirację do podjęcia partnerstwa przy organizacji inicjatyw i wydarzeń, co wpłynie na atrakcyjność regionu i poprawę jakości życia mieszkańców.

W trakcie roku w województwie śląskim zaprezentowane zostaną zawody rzadkie, które powoli zanikają, jak również nowe, związane z nowymi technologiami. - Ustanowienie roku 2022 Rokiem Rzemiosła pozwoli uświetnić jubileusz stulecia powstania Izby Rzemieślniczej w Katowicach. Warto podkreślić także znaczenie rzemiosła nie tylko w rozwoju przemysłu na Śląsku, ale i historyczny wpływ polskich rzemieślników oraz organizacji cechowych w dążeniu do niepodległości – czytamy w uzasadnieniu do uchwały sejmiku.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: