Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rodzi się więcej chłopców! 931 dzieci na cieszyńskiej porodówce

Narodziny dziecka, dla jego rodziców, są cudem i wydarzeniem pełnym wspaniałych emocji. W 2019 roku na cieszyńskim bloku porodowym na świat przyszło 931 dzieci. Większość stanowią chłopcy.

495 chłopców i 436 dziewczynek przyszło na świat w cieszyńskiej porodówce w 2019 roku. To 97% dzieci urodzonych w Cieszynie - wszystkich dzieci zarejestrowano 960. W tej liczbie zawierają się także porody pozaszpitalne.

Jak pisaliśmy w artykule: Cieszyn:Które imiona najpopularniejsze?, najczęściej wybierano Franciszka i Zuzannę, popularne imiona nadawane dzieciom to również Jan, Jakub, Adam, Szymon, a dla dziewczynek Emilia, Maja, Lena i Julia.

- Jesteśmy dumni, że w minionym roku w naszym szpitalu urodziło się aż 931 dzieci. Powitaliśmy na świecie 495 chłopców i 436 dziewczynek – mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie. - Fachowa opieka medyczna podczas porodu, dbałość o zdrowie w pierwszych dniach życia dziecka, wsparcie dla mamy i stworzenie jej odpowiednich warunków do karmienia piersią to tylko kilka z priorytetowych zadań Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego - dodaje.

Szpital na bieżąco prowadzi badania ankietowe, podczas których pyta pacjentki o jakość świadczonych usług w szpitalu. Według oceny pacjentek aż 96 proc. z nich dobrze ocenia pobyt w szpitalu. Z koli 95 proc. pacjentek poleciłoby cieszyński Oddział Ginekologiczno-Położniczy innym kobietom. Cieszyński oddział im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy posiada tytuł „Szpitala przyjaznego dziecku”. Ponadto szpital stale realizuje 10 kroków do udanego karmienia piersią, które dają szansę na większą skuteczność karmienia naturalnego. Cieszyńska porodówka oferuje komfortowe pokoje rodzenia z dostępem do indywidualnej łazienki, dodatkowo możliwość znieczulenia m.in. gazem rozweselającym. Na co dzień pracuje tu 12 lekarzy.

Chcecie zobaczyć dzieci, które przyszły na świat w cieszyńskim szpitalu? Zapraszamy do cyklu Najmłodsi stela.

redka

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: