Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Roboty na Festiwalu Nauki

W czwartek (15.03) w ramach X Festiwalu Nauki w Cieszynie, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej Oddział Zamiejscowy w Cieszynie odbyły się warsztaty z robotyki i programowania, w czasie którego uczestnicy zajęć mieli szansę samodzielnie zbudować i zaprogramować roboty z klocków lego.

- Dzięki robotom z klocków LEGO dzieci w przyjazny sposób poznają tajniki programowania i świetnie bawią się, mogąc podziwiać efekty swoich działań. Tego typu zajęcia rozwijają kreatywność dziecka i wpływają pozytywnie na zdolność logicznego myślenia, zachęcając do zainteresowania przedmiotami ścisłymi i pobudzając ciekawość otaczającym światem – zachęcali organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy zajęć budowali swojego robota od podstaw, pod czujnym okiem instruktora. Następnie dzięki tabletom ze specjalnym oprogramowaniem mogli wprawić go w ruch. Oprócz klasycznych robotów, które poruszały się na kółkach można było zobaczyć również roboty przypominające helikopter, z działającymi śmigłami, czy też konstrukcje podobne do wiatraków.

Programowanie to nie tylko umiejętność zapanowania nad techniką, ale przede wszystkim doskonałe ćwiczenie dla umysłu. W wielu przypadkach już sam wygląd robota pozwala młodym adeptom programowania się wykazać, gdyż często zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni i kreatywności jego twórcy. Następnie można pracować z programem, który jest uważany za intuicyjny, w związku z czym dzieci są w stanie szybko zrozumieć zasady jego działania i wprawić robota w ruch. Od tych czynności już tylko kilka kroków do programowania w bardziej zaawansowanych przypadkach.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: