Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Roboty, których nie widać. Estakada w remoncie

Do końca września zamknięty będzie jeden pas ruchu na drodze ekspresowej S1 w Ogrodzonej. Od kilku dni prawy pas, na długości około trzech kilometrów, wyłączony jest z użycia. Choć pracowników nie widać, to jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad - prace tam trwają.
Zwężenie rozpoczyna się tuż za stacją benzynową BP, na pasie prowadzącym z Cieszyna do Skoczowa. Kończy się po kilku kilometrach, tuż za mostem w Ogrodzonej. To właśnie prace związane z modernizacją dylatacji na moście są przyczyną ograniczeń w ruchu.
Dylatacje na estakadzie w Ogrodzonej noszą duże znamiona zużycia i niektóre elementy trzeba wymienić lub naprawić - tłumaczy Dorota Marzyńska - Kotas - rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.
 
Prace już się rozpoczęły, dlatego też wyłączono z ruchu jedną jezdnię. Chodzi o odcinek prowadzący od Skoczowa do Cieszyna w miejscowości Ogrodzona. Ruch odbywa się drugą jezdnią po jednym pasie w każdym z kierunków.
 
Dlaczego jednak nie widać pracowników, skoro roboty ruszyły? To specyfika tej pracy i remontu, bo wymieniane są elementy, które znajdują się pod mostem, a nie na górnej jego części. Dlatego część a może nawet i większość robót jest niewidoczna dla użytkowników tej drogi  - dodaje Kotas. Prace odbywają się od spodu konstrukcji.
 
 
 
 
Jak słyszymy w katowickiej GDDKiA, prace powinny zostać ukończone, do końca miesiąca. Zaplanowane prace obejmują tylko roboty od spodu estakady, nie przewidziano układania nowej warstwy asfaltu na obiekcie.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: