Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rezygnacja Komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie

Już od kilku dni w Cieszynie krążą pogłoski o złożeniu wypowiedzenia przez Komendanta Straży Miejskiej, Kazimierza Płusę. Jak udało nam się ustalić, faktycznie, komendant zadecydował o zakończeniu pracy w Straży Miejskiej. Powody podjęcia takiej decyzji nie są jednak znane.

Jak poinformował Urząd Miejski w Cieszynie, Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie Kazimierz Płusa, złożył wypowiedzenie umowy o pracę. Na dotychczasowym stanowisku, zgodnie z okresem wypowiedzenia, pozostanie jeszcze do 31 października 2019 roku.

- Rezygnacja komendanta została przyjęta, nowy szef cieszyńskich strażników zostanie wybrany w konkursie, który niebawem zostanie ogłoszony – informuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Sam Komendant, nie komentuje swojej decyzji. W rozmowie z nim redakcji portalu ox.pl udało się potwierdzić, że faktycznie, Kazimierz Płusa złożył rezygnację, jednak nie chce ujawniać powodów swojej decyzji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-23 15:13:25
krzysztof.mm: dostał rykoszetem z paralizatora
2019-07-23 16:22:09
donekT: Straż Miejska, pomimo iż wielu wyraża inny pogląd, moim zdaniem jest formacją potrzebną. Niestety charakter służby różni się od panującego w poszczególnych pozostałych wydziałach. To powoduje brak zrozumienia dla specyfiki działań i potrzeb, ze strony poszczególnych decydentów. Niewątpliwie niewdzięczna robota i życzę powodzenia w poszukiwaniu nowego kandydata, o ile ten nieformalnie nie został już wyłoniony.
2019-07-23 16:48:31
rainman: Nie obawiałbym się likwidacji SM. https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1080167,Te-gminy-zlikwidowaly-straz-miejska-bo-byla-droga-i-nieskuteczna
2019-07-23 18:34:26
koszor: Nie dziwię się. Niewdzięczna praca, podobnie jak w policji. Natomiast pana Płusę pamiętam jeszcze z czasów Mechana i uważam za wartościowego człowieka.
2019-07-23 21:37:16
doler: Czekamy na kolejne czystki Pani Burmistrz....Patrzac na wielka polityke widzi sie że jak przychodzi nowa partia to zaczyna sie obsadzanie stanowisk w spółkach skarbu państwa i urzedach przez zaufanych ludzi...zazwyczaj bez wiedzy i kompetencji.Cieszyn jakoś sie opierał sie tej tendencji, burmistrzowie sie zmieniali a kierownicy jednostek pracowali bez zmian. Przyszła dobra zmiana i głowy poleciały i jeszcze poleca kolejne. Nie twierdze że zmiany nie sa złe i nie sa konieczne, bo zazwyczaj starzy pracownicy siadaja na laurach i nie wykazuja sie w pracy takze swieza krew tez dobrze robi jednostką. Obawa jest jedna że stanowiska obejmą osoby z namaszczenia Pani S. bez kompetencji po znajomosciach. Zreszta Pani rzecznik magistratu tez z kosmosu sie wzięła ...niby w zastępstwie...ciekawe czy wygra konkurs w grudniu.. Ludzie z korpo maja zdecydowanie lepsze spojrzenie na zmiany, postęp i rozwój...ale niestety też nie maja zielonego pojecia o administracji terytorialnej.
2019-07-24 09:09:17
krzysztof.mm: Cieszyn dosłownie obrósł w b i z a n t y j s k i e struktury pod rządami n i e t y k a l n y c h od dekad szefów - przykładem ZBM, MZD, MOPS, teatr, SM, Zamek, do niedawna MOSiR czy DN - zatrudniają nawet po k i l k a d z i e s i ą t osób, konsumują dużą część miejskiego budżetu, a efekty ich pracy są p o ż a ł o w a n i a godne - najwyższa pora przewietrzyć i odchudzić te k o t e r y j n e monstra, a od ich nowego, wybranego w drodze konkursów kierownictwa zacząć wymagać kompetencji i wyników
2019-07-24 12:40:46
donekT: krzysztof-Q, Już się tłumacz za kogoś. W końcu każdy ma SWOICH zaufanych i w założeniu buduje władne BIZANCJUM gdzie docelowo ma odgrywać rolę DOMINUS ET DEUS. Już kiedyś wyznającym NEOLIBERALNĄ DOGMATYKĘ i lokalnej mini-KORPOKRACJI pisałem, że SAMORZĄD TERYTORIALNY ma inne cele i zadania niż firma prywatna. Nie jest nastawiony na zysk, czy osiąganie wyników a kompetencje w administracji znaczą zupełnie coś innego. krzysztof-Q, po raz kolejny udowodniłeś swoją IGNORANCJĘ. PS System łupów już dawno temu wynalazł Andrew Jackson i niekoniecznie musi sprawdzić się nad Olzą.
2019-07-24 12:43:50
donekT: Co więcej, prowincjonalnemu UM na serio potrzebny jest Rzecznik Prasowy, jako osobne stanowisko??? Co na ten temat krzysztof-Q sądzisz?
2019-07-24 12:59:08
Ebenezer: T osię praca znudziła? Czy może kontrola "paralizatorowa" coś zmieniła?
2019-07-24 13:06:00
donekT: Jak wielu sugeruje, najwyraźniej "kampania medialna" wyolbrzymiająca pewien incydent, zgodnie z zasadami korpo-pijaru w przestrzeni publicznej odniosła swój skutek. Tylko poczekać, aż słynny paralityk otrzyma stosowne odszkodowanie, a może nawet medal?
2019-07-24 13:33:21
altacet: Od dłuższego czasu SM nie kontroluje przestrzegania znaków drogowych na ul,Chrobrego.Na początku ulicy od strony wjazdu z Bielskiej stoi znak zakaz zatrzymywania i co i na całej długości po stronie GZC parkują samochody.Zdarza się,że i po drugiej stronie.Przejazd dla większego auta jest niemożliwy.Kiedyś SM dawała mandaty,teraz jak trwa remont i przejazd naprawdę jest utrudniony to nikogo to nie interesuje.
2019-07-26 15:04:49
poCieszny: Doskonały i prawy człowiek z tego komendanta! Zrozumiał, że musi złożyć dymisję za ten wybryk jak jechał samochodem po pijaku. Brawo! Więcej takich mądrych i zacnych ludzi. Pan Wójt Istebnego nie miał tyle honoru i siedział na stołku, aż nastał wyborczy jego koniec. :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: