Rezi i Kajto na otwarciu

Po raz kolejny w Ustroniu odbędzie się symboliczny start akcji charytatywnej ''Płyniemy Polsko'', która w tym roku będzie miała nieco zmienioną formułę, ale cel główny pozostaje cały czas ten sam tj. zebranie funduszy na pomoc w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

Tegoroczne „Płyniemy Polsko” odbędzie się w formie rajdu wokół Polski, w pierwszej kolejności rzeką Wisłą, dalej Bałtykiem i powrót Odrą. W rajdzie weźmie udział aż 10 dwuosobowych ekip. Wystartują one 29 kwietnia (niedziela) z Krakowa o godz. 9:00 a dzień wcześniej tj. 28 kwietnia (sobota) w Ustroniu nastąpi ich prezentacja.

To w Beskidach bierze swój początek najdłuższa rzeka Polski, dlatego też zdecydowaliśmy , że to właśnie w Ustroniu symbolicznie rozpoczniemy naszą akcję i zaprezentujemy ekipy, które podejmą się tego karkołomnego wyczyny – mówi Kornel Pająk z Yacht Clubu Rybnik, główny koordynator projektu Płyniemy Polsko. Podczas prologu w Ustroniu nie zabraknie atrakcji i niespodzianek dla wszystkich którzy wybiorą się nad staw kajakowy w centrum miasta. Wodowanie skuterów rozpocznie się o godz. 13:00, następnie zaprezentowane zostaną ekipy i zaangażowane w akcję instytucje. O 14:00 planowany jest symboliczny START.

Wydarzenie będzie miało charakter pikniku, podczas którego będzie można skorzystać z atrakcji dla dzieci, posłuchać muzyki i obejrzeć niesamowity pokaz flyboardu w wykonaniu mistrzów Polski – wyjaśnia Katarzyna Czyż-Kaźmierczak Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Ustroniu. To jednak nie wszystkie niespodzianki, które zostały przygotowane przez organizatorów.

Swoją obecność potwierdzili trzykrotny Mistrz Europy w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz i znany youtuber Rezi, którzy również wspierają to charytatywne przedsięwzięcie – dodaje Kornel Pająk.
Całość imprezy odbędzie się od 13:00 do 17:00 na stawie kajakowym w Ustroniu.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją