Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Reprezentanci Polski w Cieszynie

Do Cieszyna zawitali reprezentanci Polski w hokeju na trawie, którzy spotkali się z młodzieżą, aby zachęcić ją do uprawiania tej dyscypliny sportu. Jak przebiegły zajęcia?

Hokej na trawie nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem w naszym kraju, choć na świecie gromadzi rzesze fanów. Popularyzacji tej dyscypliny służą pokazowe zajęcia organizowane przez kluby hokejowe we współpracy z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie. Sekcja hokeja na trawie KS Cieszyn, prowadząc nabór do drużyny, zaprosiła trenera Mateusza Grochala do poprowadzenia takich zajęć dla uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. Towarzyszyli mu zawodnicy hokejowej kadry Polski - Natasza Suszyńska, Mateusz Nowakowski oraz Filip Gieca.

Na hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie pojawili się uczniowie klas od 1 do 6 ze szkół podstawowych nr 5 i 7, a później pokaz odbył się na sali gimnastycznej SP nr 3. Dzieci zapoznały się z podstawami hokeja na trawie. Dowiedziały się jak prawidłowo trzymać kij i miały okazję spróbować prowadzenia piłki, strzałów na bramkę, a nawet rozegrać krótki mecz wspólnie z zawodnikami kadry Polski. Był czas na wspólne zdjęcia i zebranie autografów zawodników. Wszyscy uczestnicy pokazów otrzymali ulotki KS Cieszyn z zaproszeniem na treningi, które odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18.00 na hali Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Paderewskiego 9. We wtorek pokazy hokejowe odbędą się w Goleszowie.

- Nasza wizyta to tylko pierwszy impuls, który musi mieć kontynuację na treningach prowadzonych przez kluby. Takie pokazy, jak ten dzisiejszy, organizowaliśmy już wcześniej, ale zostały przerwane przez pandemię. To pierwsze zajęcia po pandemii, a mamy już umówione pokazy w innych miastach. Zapotrzebowanie na promowanie hokeja na trawie jest naprawdę duże. Mamy informacje z klubów, że zwykle po zajęciach pokazowych na najbliższych treningach zjawia się sporo nowych zawodników. Mamy nadzieję na podobny odzew w Cieszynie – mówi Mateusz Grochal.

 

ap/mat. pras.

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: