Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remont Słowiczej w Cieszynie w 2020?

Temat remontu dróg w powiecie cieszyńskim co jakiś czas powraca. Wskazywane są coraz to nowsze odcinki dróg gminnych i powiatowych, które zdaniem mieszkańców potrzebują pilnego remontu. Tym razem jedna z dróg powiatowych w Cieszynie stała się przedmiotem interpelacji radnego powiatu cieszyńskiego. Okazuje się, że jest szansa by droga w przyszłym (2020) roku przeszła remont.

Na drogach powiatowych praktycznie przez cały czas prowadzone są remonty i prace utrzymaniowe. Stanem ulicy Słowiczej w Cieszynie postanowił zainteresować się radny powiatu cieszyńskiego Bogdan Ficek. Droga ciągnie się od skrzyżowania z ulicą Bielską do skrzyżowania z ulicą Hallera. Kilka lat temu odcinek od ulicy Bielskiej do przejazdu kolejowego na Mnisztwie został wyremontowany. Niestety, pozostała część drogi jest w nienajlepszym stanie – Stan techniczny drogi od przejazdu kolejowego do ulicy Gen. Hallera jest bardzo zły. Spękana, nierówna i dziurawa nawierzchnia jest znacznym utrudnieniem dla poruszających się pojazdów, a brak utwardzonych poboczy stwarza znaczne niebezpieczeństwo dla pieszych. Ulicą Słowiczą odbywa się ruch drogowy i pieszy o dużym natężeniu (między innymi wszystkich autobusów komunikacji miejskiej z bazy ZGK sp. Z.o.o.), ponadto jest to ważna arteria w układzie komunikacyjnym Cieszyna – uzasadnia konieczność przeprowadzenia remontu Bogdan Ficek.

W swojej interpelacji radny pyta, czy planowana jest w najbliższym czasie modernizacja, lub generalny remont tej ulicy i niezależnie od planów powiatu wnosi o bieżącą poprawę stanu nawierzchni drogi. Odpowiedź starosty jest dla wszystkich osób, poruszających się ulicą Słowiczą w Cieszynie optymistyczna – Zarząd Powiatu Cieszyńskiego informuje, że zadanie dotyczące przebudowy ul. Słowiczej w Cieszynie (na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Gen. Hallera) zgłoszono do projektu budżetu powiatu cieszyńskiego na 2020 r. – odpowiada starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek, jednocześnie dodając, że potwierdzenie co do remontu uzyska się w momencie, kiedy zostanie przyjęty plan budżetu z uwzględnieniem tego zadania.

Pełna treść interpelacji i odpowiedzi dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-27 18:18:18
tom lem: ..."dla wszystkich osób, poruszających się ulicą Słowiczą w Cieszynie optymistyczna" – ciekawe, którzy mieszkańcy będą zawiedzeni decyzją dwóch znajomych z boiska, bo jak się wydaje budżet powiatu nie jest z gumy, a może coś się zmieniło po ostatnich wyborach?
2019-11-27 18:27:16
berta25: A kiedy powstanie ulica Sowia bo jak narazie jest tylko na planach i przy poborze podatków.
2019-11-27 21:37:18
doler: A czasem Pan radny Ficek nie ma obok działki na jednej z ptasich ulic..... Słowicza nie jest zła zapraszam na Hazlaska gdzie jest 10x wiekszy ruch.
2019-11-28 06:44:42
krzysztof.nn: a nie tylko radny Ficek tam ma działkę, za czasów kiedy był burmistrzem więcej nazwisk z ratusza i okolicy się pojawiło w tych ptasich adresach, miasto s p r z e d a w a ł o... a co, dawali to brać, świetna lokalizacja, uzbrojone, drogi porobione, i jak widać dalej pod opieką specjalną
2019-11-28 08:35:36
tom lem: ... nie jest tak źle, prezes największej firmy założonej na podstawie prawa handlowego, która niszczy tą drogę, obiecuje, że gdy będzie na zasłużonej emeryturze jego firma dołoży się do remontu drogi, tylko jeszcze musi przeforsować kolejną podwyżkę za swoje usługi, wiosną w ratuszu ;-)
2019-11-28 08:44:46
babajaga52: A co z ulicą Hażlaską?????Ta nawierzchnia woła o pomstę do nieba, a pobocze-nie istnieje.Może przesiedlić tam jakiegoś ważnego radnego-bezradnego,może w tedy coś się ruszy?????
2019-11-28 09:10:16
tom lem: ... Hażlaska(?) jest już przecież wyremontowana, granitowa kostka przehandlowana a nawierzchnia po remoncie jak na stole, aż miło patrzeć, w zimie lepiej omijać;-)
2019-11-28 11:08:55
berta25: Na ul. Sowiej nie mieszka żaden dygnitarz więc niech jeżdzą po dziurach tam nie ma nic nawet na oświetleniu końca tak zwanej ulicy jest ciemno,że można dostać w gębę nie wiedząc od kogo.
2019-11-28 12:58:04
tom lem: @berta25 - ul. Sowia w Cieszynie to nie droga powiatowa, raczej miejska gruntowa;-) ci panowie ze wspólnej kasy nie dołożą, raczej zabiorą z miejskiej, bo powiat ma dziury w budżecie jak we własnych drogach.
2019-11-28 14:58:52
666: Słowicza jest w stanie agonalnym i tu akurat trzeba się cieszyć, że jakiś darmozjad z plecami w tejże okolicy mieszka, bo szansa wzrasta. Hażlaska natomiast do agonii ma może maksymalnie jedną i to słabą zimę. Ma też pecha, że mieszka tam tylko miejscowy Hołowczyc, co woli zimą jeździć po bruku, niż po asfalcie.
2019-11-28 19:11:25
tom lem: ... mądralo zaproponuj jeszcze asfalt na Głębokiej, pańcie nie będą niszczyły obcasów przy przejściu na drugą stronę ulicy;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: