Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remont Hażlaskiej w Cieszynie w 2020?

Na terenie powiatu cieszyńskiego wiele jest dróg, które wymagają natychmiastowego remontu. Niestety, prace które toczyłyby się równocześnie na wszystkich odcinkach, wymagających interwencji drogowców, byłyby zbyt kosztowne i dodatkowo mogłyby sparaliżować ruch. W związku z tym obowiązuje odpowiednia „kolejka”, w związku z którą prowadzone są remonty.

Niektóre ulice będą musiały na remont trochę poczekać, remonty innych z kolei odbędą się już wkrótce. Jak w tej sytuacji przedstawia się kwestia remontu ulicy Hażlaskiej w Cieszynie? Na to pytanie uzyskać informacje starał się Radny Rady Powiatu Cieszyńskiego Andrzej Łukasik (radny kadencji 2014-2018) w swojej interpelacji, dotyczącej remontu ulicy Hażlaskiej w Cieszynie – zły stan drogi, brak chodnika dla pieszych jest dużym utrudnieniem dla korzystających z niej mieszkańców. Czy znany jest termin rozpoczęcia remontu tej drogi? Pytanie zadaję w imieniu mieszkańców oraz własnym – czytamy w interpelacji.

W drugiej połowie października interpelacja doczekała się odpowiedzi, z której jasno wynika, że przebudowa ulicy Hażlaskiej w Cieszynie jest aktualnie w fazie przygotowań. Na podstawie Uchwały Rady Powiatu Cieszyńskiego z dnia 27 marca 2018 roku, powierzono Gminie Cieszyn opracowanie dokumentacji projektowej dla przedmiotowej drogi. Termin realizacji zadania przez Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie (który zlecił już opracowanie stosownej dokumentacji projektowej) upływa wraz z końcem 2018 roku – kolejno złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji realizacyjnej. W ramach dokumentacji projektowej zaprojektowano m.in. jezdnię o szerokości 6m, jednostronny chodnik o szerokości 2m oraz wykonanie kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi (do obrębu kościoła św. Jerzego) – odpowiedział na interpelację starosta.

W związku z planowaną na terenie Cieszyna i finansowaną wspólnie z miastem realizacją zadania, polegającego na likwidacji zwężenia drogi w rejonie muru oporowego przy ulicy Frysztackiej w Cieszynie, zgodnie z odpowiedzią starosty, rozpoczęcie prac na ternie ulicy Hażlaskiej może być planowany najwcześniej na 2020 rok — przy zapewnieniu odpowiednich środków finansowych oraz przy uwzględnieniu innych polnych potrzeb na drogach powiatowych w całym Powiecie Cieszyńskim – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-12 09:24:46
krokusik: :..Niestety, prace które toczyłyby się równocześnie na wszystkich odcinkach, wymagających interwencji drogowców, byłyby zbyt kosztowne i dodatkowo mogłyby sparaliżować ruch..." A od kiedy to tak się martwicie o płynność ruchu? Hę? Jak rozkopali katowicką i rudowską w jednym czasie to nikt nie myślał? Do tego remont torów na frysztackiej i frezowanie i naprawa drogi w Zamarskach przy kościele. Z Cieszyna do Hażlacha to albo przez Dębowiec, albo przez Czechy. Choć co do tego pierwszego to też nie mam pewności. A ktoś tu fanzoli, że remont Hażlaskiej w Cieszynie sparaliżuje ruch.
2018-11-12 11:23:39
zubermarek: Ciężkie samochody budując ongiś ul. Jabłonną i Gwido Langera 'przy okazji' niszczyły właśnie Hażlaską wożąc ciężkie ładunki. To wtedy należało po zakończeniu inwestycji naprawić nawierzchnię tej drogi dokładając do niej chodnik i kanalizację. Wątpię by wyremontowano ją w 2020. Liczę na 2025 lub później.
2018-11-12 16:21:10
Władek na skuterze: Jestem wladek na skuterze i jestem nieuprzejmy -ale remont hażlaskiej jest potrzebny oraz frysztackiej
2018-11-12 22:19:27
doler: Ale ale Hażlaska wcale nie jest taka zła...bardzo komfortowo się po niej jedzie np. Rosomakiem czy Leopardem 2A4 .
2018-11-13 18:00:22
mariak: Mijają dziesiątki lat i i różne rządy a obiecanego remontu ul Hażlaskiej ciągle nie ma , za niedlugo nawet rosomakiem tu nie wjedzie bo się zakopie. Przypuszczam ze jakby mieszkal tu jakis radny lub inny burmistrz to ulica bylaby juz dawno zrobiona.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: