Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Marsz Niepodległości 2018

Akcja Katolicka w dniu niedzielę 11.11.2018r. wzięła udział w centralnych uroczystościach w Warszawie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem Prezydenta RP. Program: 9.00 – Msza Św. w Świątyni Opatrzności Bożej; 12.00 – Odprawa warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza; 14.00 – Marsz Niepodległości. Fot: Mariusz Jaszczurowski
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

37
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-12 12:59:39
bronek91: 11 XI nie rozchodzi się tylko o odzyskanie niepodległości ale świętowanie KLĘSKI NIEMIEC po I światowej. Zatem można próbować zrozumieć, dlaczego uroczyste obchodzenie tego dnia przeszkadza pewnym POlszewickim ośrodkom. Każdego 11 XI przypominamy, iż Germania do upadku jest zdolna a tym razem jak zapowiedziała Teresa Neumann, zostanie zmieciona z powierzchni ziemi. Gdzie wówczas wstyd przyszłych pokoleń krzysztof.mm znajdzie zatrudnienie? Oczywiście o ile Bóg a później biologia da dożyć??? Co krzysztof.mm próbuje wypierać ze swej niewielkiej wręcz mizernej świadomości.
2018-11-12 13:03:39
bronek91: Pragnę przypomnieć, iż poniektóre POlszewickie środowiska, do czego przez przypadek przyznał się poseł Michał Szczerba preferują obchodzenie 1 września jako ŚWIĘTA napadu na Polskę. W jaki sposób to czynią, nie wnikajmy.
2018-11-12 17:01:38
wojtek883: Mimo paru lewackich prowokacji marsz byl jak trzeba.
2018-11-12 17:27:07
wyśmienity cwaniaczek: pisowskie śmieci pokazały na co je stać --- prawackie gnoje świętowały
2018-11-12 17:35:19
wyśmienity cwaniaczek: a i właśnie bronek !!!! dobrze , że przytoczyłaś :) 1 września 39 . .... To wtedy wg. polskigo myślenia polandia nie straciła niepodległości ???? wikipedia : " Niepodległość – niezależność państwa od formalnego i nieformalnego wpływu innych jednostek politycznych" nosz qwa jaki polak jest prosty , że wierzy w wciskaną mu ciemnotę ...i to w dobie netu :)) gdyby adrian ze swym jarkiem i tadeuszem forsowali by święto zgnitego jabłka ugryzionego przez piłsudzkiego ( nie mógł tego zrobić zapewne bo nie miał zębów " pewnie prosty polski lud by biegał ,czołgał się, śpiewal piosnki 4 - zwrotkowe za pewne na kolanach.........................
2018-11-12 18:03:18
bronek91: wyśmienity cwaniaczek: A co z podmiotowością prawnomiędzynarodową Polski właśnie po zakończeniu kampanii wrześniowej.... wyśmienity cwaniaczek, musisz doczytać np. w wiki. Po raz kolejny dowodzisz swojej ignorancji. Okupacja terytorium państwa nie powoduje likwidacji jego podmiotowości.... Natomiast ową podmiotowość Polska właśnie uzyskała w konsekwencji I światowej. Dlatego uważam, iż data 28 czerwiec w odniesieniu do 1919 roku powinna być obchodzona jaka pamiątka odzyskania niepodległości. 11 listopad wywodzi się z tradycji Piłsudczyków....
2018-11-12 18:05:42
bronek91: Oto wyśmienity cwaniaczek po roz kolejny udowodnił "jaki (...) jest prosty , że wierzy w wciskaną mu ciemnotę ...i to w dobie netu :))"- cytat
2018-11-12 18:08:28
stefanbbn: bronku z tymi przepowiedniami bywa roznie,bardzo znana szczegolnie na Slasku Cieszynskim to Sybila z Pragi potocznie Sybylija-prorokowala ze powstanie nowy cesarz ktory zjednoczy Niemcy, Belgie, Holandie,Szwajcarie , Austrie i caly Tyrol.Niemcy stana sie wielkim mocarstwem z silna i sprawiedliwa konstytucja,Rosja zas bedzie malutka.Zrodlo patrz:Die Sibyllischen Bücher oder die Prophezeiung der Königin Michalda von Saba der XIII Wydano we Wiedniu 1948Wydawnictwo Hegenauer.Jako ewangelik wiem ze tylko Bog zna przyszlosc ,jemu ufam i wierze i do niego modle sie.
2018-11-12 18:20:35
bronek91: Szanowny Bracie stefanbbn, przynależność do każdej wspólnoty wyznaniowa jest sprawą prywatną. Jak nauczał św. Paweł: Nie jest ważny ten co chrzci tylko Ten co daje wzrost. Nie jest ważna wspólnota tylko Chrystus w miłości którego wzrastają wszyscy. Faktem jest, iż Europa po raz kolejny zapłaci za swoje grzechy. Jak naucza Pismo Święte: Bóg wymierza sprawiedliwość rękami niewiernych. Przykład potwierdzony z relacji Biblii... Jezus nauczał o poznawaniu znaków czasu na podobieństwo drzewka figowego.
2018-11-12 18:45:59
bronek91: Nie trzeba sięgać do żadnych przepowiedni. Tukidydes nauczał, iż należy badać przeszłość aby poznać przyszłość. Myślę, iż dzieło pod tytułem „Rozmowy z katem” autorstwa Kazimierza Moczarskiego dobitnie ukazuje jak wykształciło się zjawisko nazizmu w Niemczech i do czego państwo niemieckie było zdolne propagując pewną ideologię, jak tworzyło swoje komórki organizacyjne w państwach ościennych i jak rozgrywało między sobą mniejsze narody w Europie. Polecam lekturę: https://docer.pl/doc/e1v5n8.
2018-11-12 18:49:52
bronek91: Ciekawa uwagi jest sama postawa tego słynnego kata, co stwierdził, kiedy uznał, iż nie wymiga się od kary śmierci… Bardzo prorocze przesłanie. Wystarczy w treść wstawić inne wartości i mamy współczesny portret… Churchill też coś mówił w tym temacie…
2018-11-12 19:27:19
krzysztof.mm: mówią, że bolszewicy od Kaczyńskiego razem z prawakami polskie święta państwowe zawłaszczyli - to nieporozumienie, oni je po prostu zdecydowanej większości Polaków o b r z y d z i l i
2018-11-12 19:31:54
jasper: "Gott mit uns"- czy mowi ci to cos bronek czy lekcje historii przespales. Zaczelo sie niewinnie a jak sie skonczyl mariaz kosciola, rzadu niemieckiego i wloskiego z nacjonalistami, faszystami ? dobrze wiedza ci, co uwazali na lekcjach historii, bo czasy III rzeszy – to miedzy innymi organizowanie manifestacji dla umocnienia wiezi narodowych. Pis wsrod nacjonalistow, narodowcow czyli wsrod swoich. Rzadzacy otoczeni wojskiem i sluzbami policji i to ma byc marsz demokratyczny , marsz radosci jak mowil minister Sasin. ? Czego bali sie maszerujacy prezydent , premier i posel Kaczynski czyzby ONR- nastepcow przedwojennego polskiego ruchu faszystoswskiego czy jedynych zagranicznych “gosci” przedstawicieli Forza Nuova – wloskiego ruchu neofaszystowskiego. Jest mi wstyd za taki rzad. bronek - prosze przestan juz pieprzyc farmazony. Ty i tobie podobni jak tylko widzicie napis - Bog, Wiara to przestajecie normalnie, logicznie myslec i powtarzacie jak mantre to co uslyszycie w niedziele z ambony i nie widzicie falszu.
2018-11-12 20:04:56
bronek91: Szanowny jasper, czyżbyś przypadkiem przespał lekcje o tak nazwanym chrześcijaństwie pozytywnym czy niemieckim ruchu wiary? Podawany przez Ciebie slogan „Gott mit uns” ma tyle wspólnego z chrześcijańskim Bogiem ile Alpen Gold miał wspólnego z Amber Gold. Kościół to pojęcie szerokie i używane tego terminu w odniesieniu politycznym może mieć nietolerancyjne i mylne konsekwencje.
2018-11-12 20:19:43
bronek91: „Czego bali sie maszerujacy prezydent , premier i posel Kaczynski czyzby ONR”- cytat Musisz się ich zapytać, natomiast swoje dywagacje pozostaw dla siebie. „prosze przestan juz pieprzyc farmazony.”-cytat, bardzo dziękuję za wyróżnienie. Możesz jeszcze wskazać konkretnie które. Tak nawiasem, Na jakiej podstawie utożsamiasz współczesny ONR z faszyzmem? Jestem ciekawy Twojej jasper wiedzy w tym temacie. PS Jakoś dotąd nie słyszałem, aby jak to sugerujesz ktoś „w niedziele z ambony” - cytat powoływał się np. na Tukidydesa…. Zatem na jakiej podstawie twierdzisz jakobym cokolwiek powtarzał jak mantre i nie widział fałszu, skoro takie treści, które głoszę, z miejsc, które wskazujesz w niedzielę głoszone nie są…. Czyżby jasper swoje wyobrażenie o świecie opierał o stereotypy i tym sposobem zdradzał swoje lokalne kołtuństwo?
2018-11-12 20:30:53
bronek91: krzysztof.mm Tak samo jak TOTALITARNA RZEKOMA OPOZYCJA obrzydziła Polakom demokrację a instytucję wyborów ograniczyła de facto do plebiscytu pomiędzy dwoma obliczami tego samego systemu.
2018-11-12 20:39:42
jasper: Oj bajdurzysz bronek, kurzy sie od twoich wpisow , ze racy narodowcow nie potrzeba. Nie mam ochoty dyskutowac z osoba, ktora nie jest obiektywna, ktora przyjmuje zaklamywanie rzeczywistosci przez obecnie rzadzacych, jako cos normalnego. Najwazniejsze, ze co rusz pokazuja ich w Kosciele rozmodlonych i to wystarcza, zeby im wierzyc, choc sa cynicznymi klamcami manipulajacymi spoleczenstwem.
2018-11-12 20:58:26
rainman: @krzysztof.mm Wy proponowaliście takich jak alimenciarz "Mati". Skoczylibyście za nim w przepaść jak stado baranów. Albo "Farmazon" i inni. A lista waszych autorytetów jest długa i szeroka. Ostatnio były minister MSZ musiał być grzecznie upominany przez policję aby się "wyrażał". Nikt nie twierdzi, że z PiSu to same świętoszki. Ale jak Was tak bardzo tyłek uwiera to się zastanówcie dlaczego tak a nie inaczej się stało i poszukajcie przyczyny we własnych szeregach.
2018-11-12 21:05:46
rainman: @krzysztof.mm Jest jeszcze oczywiście "Bolek" - chyba wasz największy mędrzec na mędrcami ;-) On jak coś wymędrkuje to klękajcie narody ;-)
2018-11-12 21:23:04
bronek91: Szanowny jasper, nie wystarczy z Twojej jasper strony subiektywnie ocenić, tylko należy się odnieść do wypowiedzi przy zachowaniu zasady obiektywizmu i zarazem stosując konstruktywne argumenty. To co Szanowny jasper reprezentujesz nawet nie sprawia pozoru wiarygodności. Skoro argumentów brak, w odcięciu od emocji i chęci topnieją. Tak samo jak w przypadku wszelkiej maści negatorów polskości Śląska Cieszyńskiego…. Natomiast jeżeli poruszyłeś mój rzekomy poglądowy związek z treściami głoszonymi przez obecny rząd….. Jestem pewien, iż obecnie rządzący nie autoryzowaliby sporej części moich wypowiedzi.
2018-11-12 22:27:05
jasper: Zastanawiam sie dlaczego ci "prawdziwi patrioci" mieli maski na twarzach czyzby nie chcieli, zeby posel K. , prezydent krzykacz czy premier klamczuszek ich „twarzyczki“ rozpoznali ? W koncu z tymi patriotami rzad sie ukladal odnosnie marszu. A moze to ze wstydu, ze musieli maszerowac z PiSem ?
2018-11-12 22:53:27
bronek91: jasper "dlaczego ci "prawdziwi patrioci""- cytat Nie wiem czy prawdziwi, nie wiem czy patrioci. Jeżeli patrioci, pytanie jacy? Może niemieccy, francuscy, PRL, Austro-Węgier itd. Trzeba było się ich zapytać i byś wiedział. Czy PiS, czy PO, moim prywatnym zdaniem dwa oblicza tego samego janusowego systemu. Przyjdzie dzień, kiedy nad PO-PiS i Republiką (ochlo-oligarchią) Okrągłego Mebla zostanie postawiony krzyżyk...
2018-11-13 04:54:11
krzysztof.mm: siebie samego chyba chce swą żałosną grafomanią zagadać, popłuczyna po ćwierćinteligencji
2018-11-13 08:12:00
wyśmienity cwaniaczek: po prostu bronek to pisior !!!!! PIS-OjciecRydzyk !!!!! takim osobnikom nie można niczego wytłumaczyć. w kuchni portret jarosława a w sypiali ojca dyrektora.
2018-11-13 08:40:51
bronek91: A skąd wiesz co rzekomo Twoim wyśmienity cwaniaczek zdaniem mam w sypialni i kuchni?
2018-11-13 09:09:35
bronek91: POlszewikom życzę jeszcze więcej takich szemranych inteligentów jak krzysztof.mm. Ciekawe co w oparciu o taki aktyw jak krzysztof.mm to stronnictwo potrafi osiągnąć? Skoro krzysztof.mm w swym działaniu jako wstydu przyszłych pokoleń kieruje się tylko i wyłącznie próbą oddziaływania na emocje.
2018-11-13 11:09:55
krzysztof.mm: to jest dokładnie tak, jak z pisiakami i wzmianką Tuska o bolszewikach - uderz w stół, a nożyce się odezwą
2018-11-13 12:01:16
666: Watykańscy poddani, świętują niepodległość Polski. Byłoby śmiesznie, gdyby nie było smutno.
2018-11-13 17:13:46
bronek91: Szanowny 666 nie wiem co Watykan ma mieć wspólnego ze świętem niepodległości ale jeżeli masz jakieś ciekawe i wiarygodne informacje, możesz rozwinąć. Jakich to watykańskich poddanych masz na myśli?
2018-11-13 19:52:58
skuter66: Odezwały się dwie cioty.
2018-11-13 20:07:06
jasper: broneczku , przeczytaj - „Kosciol katolicki wobec Holokaustu 1930-1965" Micharela Phayera. W 1941 roku delegat USA H. Tittman pytal Piusa XII dlaczego Watykan oficjalnie nie potepia dzialan nazistow, na co Papiez, ze Watykan pragnie zostac neutralny. Obecnie – listopad rok 2018 biznesmen z Torunia czyli ks. Rydzyk podlegly Stolicy Apostolskiej o zakazie Marszu Niepodleglosci - "Naród dostał nóż w plecy", "Zaborcy tak postępowali" . Wiec przestan strugac glupa , choc w sumie w tej partii i jej zwolennikow trudno znalesc kogos madrego.
2018-11-13 22:50:57
bronek91: Szanowny jasper, Cóż Ty chcesz osiągnąć i w jakim kierunku prowadzisz treści komentarzy? Tak nawiasem, zanim zajmiesz się tematyką HOLOKAUSTU jestem ciekaw jak definiujesz to pojęcie i jaką Ty jasper masz wiedzę w tym temacie, skoro chcesz te kwestie podejmować. Jaki to ma w ogóle związek z obchodami święta niepodległości? Natomiast podejmowanie zagadnienia przez pryzmat tylko jednej wspólnoty wyznaniowej, trąci nietolerancją z Twojej jasper strony.
2018-11-14 06:22:18
jasper: Tak wyglada obrona niepopularnej tezy - brak argumentow imputowanych nietolerancja.
2018-11-14 10:14:57
bronek91: Szanowny jasper, a jakiej to tezy Twoim zdaniem bronię? Poruszyłeś temat, zwróciłem się do Ciebie jasper u uprzejmą prośbą o zdefiniowanie kluczowego zagadnienia i stworzenia punktu wyjścia dla potencjalnej polemiki a Ty jasper już zarzucasz rzekomy brak argumentów i imputowanie nietolerancji. Chyba pewne stwierdzenia (brak argumentów i imputowanie nietolerancji) poczyniłeś o oparciu o auto-przeświadczenie. Dawaj definicję HOLOKAUSTU i będziemy rozmawiać, o ile takową znasz.
2018-11-14 14:52:10
alouette: O ludzie, czasem po prostu trzeba "dać sobie siana". Jest święto narodowe, jesteśmy Polakami, to się jednoczmy, a nie bawmy w analizy historyczne i podziały. Czasem trzeba potrafić stanąć nad tym wszystkim. Nikomu się krzywda nie dzieje.
2018-11-15 09:49:29
jasper: alouette- nie przeraza Cie, ze PiS budzi demony przeszlosci. Nie boisz sie, ze moga z tego wyrosnac sily faszystowskie, ze obecnie rzadzacy nie beda mieli kontroli nad nacjonalistami, ze ta partia sie zradykalizuje ?? Wiersz dedykuje tym, ktorzy maja klapki na oczach ..., bo jeszcze sie nikomu krzywda nie dzieje. Na razie sa palone czy wieszane kukly- prawda alouette ? Martin Niemöller, 1892-1984 (niemiecki pastor luteranski - wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.) "Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
2018-11-15 21:13:18
bronek91: jasper: żeby współcześnie zostać przez mainstream uznanym za faszystę, wystarczy być trochę bardziej na prawo niż PiS. Czego PO-PiS nie czyni aby zabetonować swój duopol. jasper a np. pochód z Judoszem na terenie Skoczowa także twoim zdaniem należy uważać za przejaw antysemityzmu? W końcu kukła też ulega spaleniu... jasper, kim Twoim zdaniem jest nacjonalista?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: