Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remont Głębokiej w 2012

Ulicę Głęboką w Cieszynie czeka remont. Pierwszy wykonawca został już wyłoniony. Prace ruszą najprawdopodobniej w listopadzie – przyszłego roku.

Realizacja zadania odbywać będzie się w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w aglomeracji cieszyńskiej". Tak, więc ulica Głęboka wchodzi w zakres zadania 3 "Przebudowa systemu kanalizacyjnego w śródmieściu Cieszyna (Etap I)".

Ulica Głęboka zyska nową kanalizację sanitarną, modernizacji poddana zostanie również kanalizacja ogólnospławna. - Rejon ulicy Głębokiej jest podzielony pomiędzy dwa zadania tj. zlewnia rzeki Olzy -od ulicy Olszaka do Rynku, oraz zlewnia rzeki Bobrówki (od ul. Olszaka do ul. Zamkowej) – wyjaśnia Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie - Na zadanie zlewni rzeki Olzy został wyłoniony wykonawca, który w swoim harmonogramie umieścił prace na ulicy Głębokiej w listopadzie 2012 roku - Natomiast na zadanie zlewni Bobrówki nie został jeszcze wybrany wykonawca (trwa procedura).

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu podczas remontowania głównej ulicy w Cieszynie jeszcze nie wiadomo. Jedno jest pewne, projekt musi zostać tak przygotowany, by prowadzone prace, w jak najmniejszym stopniu utrudniały między innymi poruszanie się pojazdami. Według zapewnień Urząd Miasta będzie dążył do skorelowania prac z gestorami innych sieci (gazowych, telekomunikacyjnych, ciepłowniczych itp), by zminimalizować uciążliwości występujących przy wykonywanych pracach.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: