Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Remont drogi wojewódzkiej

To dobra informacja dla kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej przebiegającej przez gminę Zebrzydowice - szykuje się jej remont.

Jak poinformował Urząd Gminy otrzymane ostatnio informację potwierdzają możliwość przystąpienia w bieżącym roku przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach do remontu nawierzchni trzech odcinków drogi DW937 na terenie gminy.

Corocznie w okresie jesiennym, tzn. w czasie przygotowywania przez samorządy zadań na lata następne władze gminy Zebrzydowice występowały do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o ujęcie w planie remontu nawierzchni DW 937 przebiegającej przez gminę. - W ubiegłym roku na etapie przygotowywania gminnego budżetu w celu wyjścia naprzeciw występującej konieczności naprawy stanu technicznego tej drogi, zarezerwowane zostały w budżecie gminy środki finansowe w wysokości 400 tys. zł na pomoc finansową dla Województwa Śląskiego jako wkład gminy o wartości 50% robót.  Otrzymane ostatnio informację potwierdzają możliwość przystąpienia w bieżącym roku przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach do remontu nawierzchni trzech odcinków tej drogi zgodnie z podjętymi ustaleniami podczas roboczych spotkań z przedstawicielem jej administratora. – informują zebrzydowiccy urzędnicy.

Tak więc po zawarciu umowy pomiędzy gminą a Województwem Śląskim jest szansa, że na odcinkach drogi wojewódzkiej:

  • w Kończycach Małych: od zatoki autobusowej „Karolinka" w rejonie ul. Kasztelańskiej do szkoły podstawowej oraz skrzyżowania z ul. Korczaka do mostu kolejowego nad drogą
  •  w Zebrzydowicach: od zatoki autobusowej przy ośrodku zdrowia do skrzyżowania z ul. Dworcową i Makową.

W miesiącach letnich przeprowadzone zostaną prace obejmujące wymianę nawierzchni asfaltowej jezdni.

Już teraz władze zapowiadają, że jeżeli prowadzone zabiegi okażą się skuteczne, czynione będą starania, aby kontynuować  remont w następnych latach, celem doprowadzenia do znaczącej poprawy stanu technicznego najważniejsze w gminie Zebrzydowicach drogi.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: