Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remiza po remoncie

Zakończył się remont remizy OSP w Godziszowie (Gmina Goleszów).

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o pozyskanych środkach na remont OSP w Godziszowie.

W poniedziałek, 20 maja zostały odebrane prace remontowe związane z termomodernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Godziszowie. 200 tys. zł na OSP w Godziszowie

- W ramach inwestycji wykonano docieplenie zewnętrzne, zamontowano urządzenia technologiczne kotłowni i instalacje wewnętrzne c.o. Ponadto przeprowadzono wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji oświetleniowej  - informują goleszowskie władze.

Jak informują goleszowskie władze, realizacja projektu była możliwa dzięki środkom pochodzącym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 200 tys. zł, pozyskanym przez Gminę Goleszów w ramach programu „EkoRemiza”. Program ten realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i dotyczy przedsięwzięć związanych z termomodernizacją budynków użytkowanych przez ochotnicze straże pożarne. Beneficjentami środków są jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub ochotnicze straże pożarne, a dofinansowanie wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych zadania, w tym: w formie dotacji do 60% kosztów kwalifikowanych, z zastrzeżeniem, że wysokość dofinansowania w formie dotacji ze środków Funduszu dla jednej ochotniczej straży pożarnej nie może przekroczyć 200.000,00 zł; w formie nieumarzalnej pożyczki oprocentowanej 0,40 s.r.w. lecz nie mniej niż 1,5% w stosunku rocznym.

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: