Remis na otwarcie

Uważam ten wynik za sprawiedliwy. Zawodnik Grecji nie powinien wylecieć z boiska - tak komentuje dla Portalu OX.pl zakończony mecz Polska - Grecja - Ireneusz Kościelniak.
Remisem 1:1 - takim wynikiem zakończyło się spotkanie Polska – Grecja. Mecz zainaugurował Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie obfitowało w wiele akcji. O komentarz, tuż po meczu poprosiliśmy Ireneusza Kościelniaka - byłego zawodnika Arki Gdynia, obecnie trenera Wisły- Ustronianka.

Polacy bardzo dobrze zaczęli pierwsze 45 minut, stworzyli kilka ciekawych sytuacji bramkowych. Jedną z nich wykorzystali, ale później brakło szczęścia, żeby strzelić na 2:0 i uspokoić grę. Później niestety nieszczęśliwie rozpoczęła się druga połowa. Bramka wpadła na początku i podcięła skrzydła. Rzut karny, wyleciał nasz bramkarz. Wyrównały się siły.  Podsumowując cały mecz uważam jednak, że ten remis jest sprawiedliwy. A nawet dodam, że jest on dla nas szczęśliwy. Mogliśmy mieć dwa punkty, mamy jeden. Trzeba się po tym pierwszym meczu z niego cieszyć.

Zdaniem Kościelniaka, żółte kartki potwierdzają tylko silną motywację obu drużyn i nastawienie na walkę. Nie było odpuszczania ale moim zdaniem żółte kartki były nieco naciągane – dodaje Kościelniak