Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rekordowe upały

W Czechach padł rekord ciepła - od 1775 roku, czyli od czasu, kiedy prowadzone są takie pomiary, nie było cieplej - termometry w Pradze pokazały 40,4 stopnia w cieniu.

Z falą morderczych upałów zmaga się cała południowa Europa, w 30 hiszpańskich prowincjach wydano ostrzeżenia przed upałami, podobnie jest we Włoszech oraz Francji, gdzie temperatury od tygodni pokazują ponad 35 stopnie Celsjusza. Rekordową temperaturę odnotowało wczoraj (20.08.2012) wiele lokalnych czeskich stacji meteorologicznych - W Dobrzichovicach koło Pragi termometry pokazały 40,4 stopnia w cieniu. Z powodu ciepła w niektórych instytucjach skrócono czas pracy do 14.00, w wielu regionach Czech strażacy walczą również z pożarami.

Polaków na razie oszczędził afrykański wyż, choć i u nas wczoraj upał dochodził do 38 stopni z tym jednak - jak zapowiadają synoptycy - wkrótce koniec. Dzisiaj w części kraju możliwe burze. Ostrzeżenia w związku z burzami z gradem wydano dla trzech regionów: Dolnośląskiego, Opolskiego i Lubelskiego. Na terenie Śląska Cieszyńskiego niebo powinno być w większości zachmurzone, choć nie powinno padać (możliwy słabe opady pod wieczór). Jak podaje serwis pogodynka.pl od czwartku znów powróci bezchmurne niebo, ale temperatury sięgać będą tylko 28 stopni.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: