Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rękodzieło na święta

Pierwszy był Jarmark Piastowski, czas na kolejny. Będzie teraz Jarmark Świąteczny. I to już w najbliższą niedzielę.
Po sukcesie jakim był Cieszyński Jarmark Piastowski, jego pomysłodawca – Marcin Wieczorek – postanowił kolejny raz zaprosić do miasta nad Olzą wystawców, rękodzielników i twórców. Jarmark w Cieszynie, ale zdecydowana większość osób będzie spoza Śląska Cieszyńskiego – mówi Wieczorek. Jak dodaje, chce w mieście pokazać też innych twórców, inne pomysły i propozycje.
 
A twórcy do Cieszyna chcą przyjeżdżać, świadczy o tym chociażby fakt, że w niespełna dobę udało się skompletować listę chętnych, którzy zapełnią cały rynek. W sumie będzie ich ponad czterdziestu. Jak dodaje pomysłodawca wydarzenia, długo wahano się, czy jarmark zorganizować w Domu Narodowym, czy na rynku. Wybraliśmy jednak drugą opcję, jeśli coś jest na zewnątrz, więcej osób z tego skorzysta. - przekonuje Wieczorek. Większość wystawców będzie miała namioty, więc w razie niepogody tam będą wystawiali swoje prace.
 
Ozdoby świąteczne – one zdominują tę edycję wydarzenia, jednak jak zaznaczają organizatorzy, w niedzielę na rynku będziemy mogli kupić też prezenty dla najbliższych. I to prezenty z 'duszą' bo wszystko co będzie pokazywane, to robota własnych rąk. Nie promujemy 'chińszczyzny', wszystko to, co pojawi się na jarmarku jest wykonane przez te osoby, które się będą wystawiały – dodaje Marcin Wieczorek. Będzie też biżuteria artystyczna, maskotki, poduszki, pudełka i wiele innych pięknych przedmiotów. Wszystko „made in Poland”.
 
Pierwszy Cieszyński Jarmark Świąteczny odbędzie się w najbliższą niedzielę na cieszyńskim rynku. Wystawcy zapraszać będą do siebie w godzinach od 8-15. Jak mówią organizatorzy, nie zabraknie też grzanego wina. Organizatorami jarmarku jest Dom Narodowy oraz Pracownia Rękodzieła Artystycznego „Pat the Cat”. Wydarzeniu patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: