Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rękodzielnicy wracają do Cieszyna

Od kilku lat w ostatnią niedzielę sierpnia w Cieszynie goszczą rękodzielnicy i pracownie rękodzieła z całego kraju i nie tylko. Nie inaczej będzie w tym roku – 26 sierpnia na cieszyńskim Rynku odbędzie się VI Cieszyński Jarmark Piastowski.

Pomysłodawcą Cieszyńskich Jarmarków jest Pracownia Rękodzieła Artystycznego „Pat the Cat”, która podobne imprezy organizuje od 2013 roku – w sierpniu Cieszyński Jarmark Piastowski, zaś w listopadzie Cieszyński Jarmark Świąteczny. Za każdym razem Rynek nadolziańskiego grodu zmienia się w pełne kolorów i tętniące życiem miejsce, w którym można znaleźć różne bibeloty, biżuterię artystyczną, jedyne w swoim rodzaju podarunki, ozdoby, dekoracje, maskotki, torby, oryginalne ubrania lub ceramikę, a wszystko niepowtarzalne i wykonane ręcznie przez twórców zajmujących się przeróżnymi technikami rękodzielniczymi. – Tegoroczny Cieszyński Jarmark Piastowski to już jedenasta nasza impreza, licząc z tymi listopadowymi. Bardzo cieszymy się, że za każdym razem mieszkańcy Cieszyna i nie tylko chętnie uczestniczą w jarmarku i odwiedzają stoiska, co z kolei przekłada się na ogromne zainteresowanie imprezą i naszym miastem ze strony rękodzielników. Jak zwykle zgłoszeń było znacznie więcej niż miejsc, a wśród osób, które nas odwiedzą w tym roku, ponownie będą rękodzielnicy z różnych części kraju. Przyjadą ze Śląska, Kalisza, Tomaszowa Mazowieckiego, Krakowa, a nawet z Gdyni. Takie zainteresowanie świadczy o tym, że wieści o naszych jarmarkach rozchodzą się bardzo daleko, co tylko może nas cieszyć. Jest to również dowód na to, że udało się nam osiągnąć jeden z najważniejszych celów, którym od samego początku była promocja Cieszyna i naszego regionu. Wielu naszych stałych wystawców otwarcie mówi, że pokochali Cieszyn i za każdym razem bardzo chętnie tu wracają – mówi Patrycja Wieczorek, właścicielka Pracowni „Pat the Cat”.

Tegoroczny jarmark odwiedzi ponad 60 rękodzielników i pracowni rękodzieła, a impreza rozpocznie się o godz. 9.00. Z kolei stoiska będzie można odwiedzać do godz. 17.00.

Niestety, w tym roku nie udało nam się połączyć naszej imprezy z Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym, aczkolwiek pojawią się inne, bardzo ciekawe atrakcje. Równocześnie z naszym jarmarkiem na Rynku odbędzie się po raz pierwszy impreza „Pokaż nam swoje zwierzątko”, organizowana przez jedno z cieszyńskich stowarzyszeń, na którą również w imieniu organizatorów wydarzenia serdecznie zapraszamy – dodaje Patrycja Wieczorek.

(red/mat.pras,)

źródło: ox.pl
dodał: red./mat.pras.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: