Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rehabilitacja dla osób z niepełnosprawnościami online

W trakcie trwania pandemii szczególnym zagrożeniem jest ograniczony dostęp do rehabilitacji, który niesie ze sobą negatywne konsekwencje zarówno dla sprawności, jak i niezależności osób z niepełnosprawnością. Fundacja Avalon stara się zniwelować te negatywne skutki prowadząc zajęcia online, które nie tylko są okazją do zadbania o swoją sprawność, ale też umożliwiają rozmowy i spotkania z innymi.

Osoby z terenu całej Polski posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą wziąć udział w rehabilitacji online. Wystarczy mieć tylko komputer i połączenie z internetem. W pandemicznej rzeczywistości Fundacja dociera do osób z całej Polski, które mają ograniczony dostęp do rehabilitacji.

Pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą Avalon Active ma formę zdalnej konsultacji na platformie Zoom. Wtedy rehabilitant wraz z pacjentem określa cel, jaki chcą osiągnąć dzięki rehabilitacji. Kontakt jeden-na-jeden i indywidualne podejście są bardzo ważnym elementem prowadzonej terapii. Przez cały czas trwania terapii pacjent ma dedykowanego sobie rehabilitanta, z którym pracuje indywidualnie.

- W terapii online proponujemy pacjentowi wykorzystanie elementów najbliższego otoczenia np. butelek z wodą czy nawet miotły, które w domowych warunkach mogą być substytutem profesjonalnego sprzętu. Rehabilitacja online motywuje do jeszcze większej kreatywności. Zauważamy większe zaangażowanie u naszych pacjentów – mówi fizjoterapeutka Fundacji Avalon.

Do udziału w zajęciach online konieczne jest posiadanie urządzenia z kamerą oraz połączenie z Internetem. Rehabilitanci pokazują ćwiczenia, które następnie pacjenci odwzorowują. Stałe połączenie video umożliwia bieżącą korektę postawy i poprawę jakości wykonywanych ćwiczeń. W ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności” Fundacja daje możliwość również udziału w zajęciach grupowych online.

Osoby niepełnosprawne zainteresowane udziałem w takiej formie rehabilitacji zapraszamy do odwiedzenia strony aktywni.fundacjaavalon.pl 

AK, mat. Pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-10 19:05:15
tom lem: ... typowe substytuty, jak za komuny - były wyroby czekoladopodobne - teraz rehabilitacja - podobno ONLINE ;-) czyżby autor potrzebował rehabilitacji z językoznawstwa a ściślej interpunkcji, po takim tytule "Rehabilitacja dla osób z niepełnosprawnościami online". Widocznie sam(a) jest niepełnosprawny(a) online:):):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: