Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute ''Hoży, a nie chorzy seniorzy''. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

Punkty, które można znaleźć na stopach i na dłoniach to tak zwane refleksy – nasze stopy odzwierciedlają ogólną kondycję naszego organizmu. Wiele chorób można tam zauważyć jeszcze zanim się one ujawnią. Uciskając odpowiednie punkty, można pozbyć się wielu dolegliwości, w niektórych przypadkach ulgę można odczuć od razu – tłumaczyła prowadząca.

Uciskając kciukami odpowiednie miejsca, jesteśmy w stanie dotrzeć w ten sposób do źródeł choroby. W ten sposób można również poprawić ogólną kondycję organizmu, działanie takie poprawia i pobudza krążenie i stymuluje układ nerwowy. Przykładowo uciskając odpowiedni punkt na dużym palcu i stopy można pozbyć się bólu karku, śródstopie zaś odpowiada za ból żołądka.

Refleksologia jest działaniem, które ma wiele zalet i jednocześnie nie niesie za sobą ryzyka. Do zalet refleksologii zaliczają się między innymi likwidacja stresu i napięcia nerwowego, możliwość przywrócenia równowagi niewydolnym gruczołom, pomoc w leczeniu zaparć, alergii, astmy, reumatyzmu, a nawet cyst na piersiach i jajnikach. Mapy punktów, które powinny być uciskane w przypadku wystąpienia określonych dolegliwości, znajdują się na stronie internetowej Polskiego Instytutu Refleksologii.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: