Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Redakcja w Dziupli

W sobotę, 10 listopada w Czeskim Cieszynie swoje kolejne urodziny będzie obchodzić zespół Redakcja. Koncert odbędzie się w kultowym klubie "Dziupla" przy ul. Střelniční 28. Rozpocznie się o godzinie dwudziestej. Ile potrwa? To już zależy od publiczności.

- Coroczne koncerty Redakcji w "Dziupli" stały się świecką tradycją. W tym klubie zespół mógł zawsze liczyć na gorące przyjęcie. Ten występ będzie wyjątkowy. Od wiosny tego roku Redakcja gra w nowym składzie. Zmieniła się sekcja rytmiczna, doszedł drugi gitarzysta. Grupa wykonana swoje stare piosenki w nowych aranżach. Redakcja obecnie pracuje nad nowym materiałem. Dziesiątego listopada usłyszymy dwie premierowe piosenki – zapowiada frontman zespołu Darek Dusza. \

Jak zapowiada zespół, nie zabraknie również starszych utworów, z wszystkich trzech wydanych płyt. A dodatkowo muzycy zagrają kilka piosenek Śmierci Klinicznej i Absurdu, dwóch dawnych kultowych kapel dowodzonych przez Darka Duszę.

Redakcja to zespół grający energetyczną i dynamiczną muzykę z pogranicza punk rocka, post punka i rock`n`rolla. Zespół tworzą: Darek Dusza-gitara, Adam Antosiewicz-wokal, Adam Kotzian - gitara, Piotr Magnucki-bas i Michał Spis- bębny. Redakcję założył w 2010 r. gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m. in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd, DiM, czy Shakin` Dudi. Darek jest również znanym tekściarzem, autorem m. in. "Au sza la la la" i "Och, Ziuta" Shakin` Dudi czy "Jak malowany ptak" Dżemu. Jest autorem tekstów dla takich artystów jak: Irek Dudek, Cree, Bracia, Lora Szafran, Beata Przybytek i Michał Urbaniak. Redakcja zagrała wiele doskonale przyjętych koncertów w klubach na terenie całej Polski. Redakcja czterokrotnie gościła na festiwalu Rock na Bagnie, grała na Industriadzie i Festiwalu Ryśka Riedla. Zespół ma w dorobku trzy studyjne albumy: „Horrroskop” (2010), „Cyfrowe Średniowiecze” (2012) i „Polskie Piekło” (2015).  Po rocznej przerwie, spowodowanej kontuzją ręki Darka Duszy, zespół w nowym składzie ponownie powraca do aktywnej działalności. W 2018 roku na koncertach można usłyszeć utwory nie tylko z trzech studyjnych płyt. Zespół do swojego repertuaru włączył kultowe nagrania wcześniejszych grup Darka: Śmierci Klinicznej i Absurdu. Zresztą w ostatnim czasie na rynku pojawiły się (i szybko sprzedały) LP i CD Śmierci Klinicznej, a w styczniu ukazał się LP Absurdu.


Koncert Redakcji
10 listopada, godz. 20:00
Dziupla, Czeski Cieszyn, ul.Střelniční 28
wstęp: 100 CZK

 

(red.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: