Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Recytują po angielsku

Recytowanie po polsku to już nie lada wyzwanie. Uczestnicy 12. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezja i proza w języku Shakespeare`a będą recytować w dodatku po angielsku. Przez dwa dni w Zebrzydowicach będzie można usłyszeć najzdolniejszych młodych recytatorów.

 

To już 12. Konkurs Recytatorski Poezja i proza w języku Shakespeare`a w Zebrzydowickim gimnazjum przez dwa dni będzie można posłuchać recytacji uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.  – Nasz konkurs to już tradycja. Organizujemy go po to, aby dzieci i młodzież mogły rozszerzać swoje horyzonty, poznawać język i literaturę – mówi Katarzyna Kondziołka, organizator konkursu. 

Już jutro 28 marca w konkursie wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, 29 marca zaprezentują się gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. – W sumie zgłosiło się 59 uczestników. 22 uczniów szkół podstawowych, 23 gimnazjalistów i 14 uczniów szkół średnich – dodaje Katarzyna Kondziołka. 

Uczestnicy konkursu przygotowują utwór poetycki i fragment prozy, które przedstawiają publiczności i jurorom. Jeden z utworów prezentowany będzie w języku angielskim, drugi obowiązkowo w języku polskim – przekłady z literatury angielskiej

Przy doborze repertuaru istotne są: wartość literacka utworu, zainteresowania uczestnika, dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatorskich ucznia, zachowanie właściwych proporcji długości tekstu, utwór prezentowany w języku angielskim. – Coraz częściej uczestnicy konkursu sięgają po wyszukane utwory skończyły się już czasy Harrego Pottera, co cieszy że młodzi ludzie poszerzają swoje horyzonty – dodaje Katarzyna Kondziołka.

O wynikach recytatorskich zmagań poinformujemy na łamach Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: