Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ratusz z pudełek po butach

Cieszyn świętuje swoje legendarne założenie. Według podań 1200 lat temu spotkali się trzej bracia – z radości spotkania założyli gród – który Cieszynem nazwali. W historyczne obchody włączyły się także cieszyńskie przedszkolaki. Na rynku budowały makiety słynnych miejskich zabytków

Prace powstawały i można było je podziwiać na rynku w Cieszynie. W ten sposób przedszkolaki chciały zaznaczyć swój udział w obchodach 1200-lecia legendarnego założenia miasta.

- Wymyśliliśmy imprezę plenerową, żeby pokazać w jaki sposób małe dzieci potrafią robić duże rzeczy. Pomysł na taką formę prezentacji powstał dwa lata temu – wyjaśnia Czesława Itner dyrektor Przedszkola nr 8 w Cieszynie - koordynator imprezy, która odbyła się 10 czerwca na rynku w Cieszynie.

Posłuchaj dzieci, budujących zabytki

POSŁUCHAJ

Wspaniała atmosfera udzieliła się również samym nauczycielom, osobom towarzyszącym, no i oczywiście dyrektorom przedszkoli, którzy czynnie włączyli się w budowanie miniaturowych zabytków.

Na cieszyńskim rynku stanęła między innymi Wieża Piastowska, Rotunda, Ratusz Miejski, Dom Narodowy i Teatr.

- Nie znajdziemy tutaj wszystkich zabytków, wybraliśmy te, które jesteśmy w stanie zrobić sami. Zabawa jest wyśmienita, wszyscy uczestnicy pracują pełną parą przy tworzeniu kartonowych budowli. Materiał jest bardzo prosty do zdobycia i nie wymaga wielkiego nakładu finansowego, a przyjemność z tego jest ogromna – dodaje Czesława Itner.

 

(bsk&jb)

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

źródło: ox.pl
dodał: BSK,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: