Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

RAŚ stawia na Szczepańskiego

Grzegorz Szczepański z Ustronia, a nie ks. dr Marek Uglorz jak wcześniej informowały media, jest kandydatem RAŚ do Senatu z okręgu obejmującego powiat cieszyński i żywiecki.

RAŚ nie wystawi swojej listy kandydatów do Sejmu, a wystawienie kandydata do Senatu wiąże się z wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do wyższej izby parlamentu. Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego i żywieckiego wspólnie wybiorą swojego senatora. Zwycięzca w tym głosowaniu zdobędzie mandat niezależnie od wyników wyborów w całym kraju. - Skupiamy się na wyborach do Senatu. To wynika z tego że przy obecnej ordynacji, dostosowanej do potrzeb partii, nie mamy szans w wyborach do Sejmu. Nie jesteśmy w stanie zdobyć 5% poparcia w skali całego państwa. Wybory do Senatu jest możliwością, by zaakcentować swoje istnienie i zdobyć wpływ na decyzje centrali – komentował dla OX.pl Michał Buchta, sekretarz Ruchu Autonomii Śląska.

Grzegorz Szczepański ma 38 lat, jest żonaty, ma jedno dziecko. Obecnie pracuje jako maszynista mechanik w Wodociągach Ziemi Cieszyńskiej. Mieszka w Ustroniu. Z jego profilu na popularnym portalu społecznościowym dowiadujemy się, że lubi książki historyczne Normana Daviesa, muzykę rockową oraz filmy „Gwiezdne Wojny” i „Dirty Dancing”.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: