Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rankiem noga z gazu

Do początku kalendarzowej wiosny pozostały niespełna trzy dni, jednak nie pożegnamy się do końca z zimą. Przez najbliższe trzy dni możemy spodziewać się marznących opadów, gołoledzi i zamarzającej w nocy nawierzchni dróg. Dlatego szczególnie rano i wieczorem kierowcy powinni wzmóc czujność i zdjąć nogę z gazu.

Od dzisiaj (18.03.2013) aż do pierwszego dnia wiosny (21.03.13) IMGW przewiduje występowanie utrudnień na drogach. Do jutra (19.03.2013) do godz. 07:30 możemy spodziewać się opadów marznących: -  W nocy prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź - podaje dyżurny synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, Piotr Wałach.

Kolejne dni również nie będą łatwe dla kierowców, szczególnie rano, kiedy drogi pokryte będą cienką warstwą lodu. Na śliskie chodniki, powinni uważać również piesi: - Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, co powodować będzie zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach i topnieniu pokrywy śnieżnej - prognozuje synoptyk.


Prognoza obowiązuje do godz. 07:30 dnia 21.03.2013.

(red.)

źródło: OX.PL/IMGW-PIB
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: