Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajdowy weekend w powiecie - rusza XXXVII Cieszyńska Barbórka

Już w sobotę wielkie emocje dla miłośników szybkich samochodów. Trzydziesta siódma Cieszyńska Barbórka to trzy odcinki specjalne. Każdy z nich kierowcy pokonywać będą trzykrotnie. W tym roku trasa prowadzi m.in. przez Kubalonkę, Ustroń oraz Górki Wielkie.
Cieszyńska Barbórka w tym sezonie to dziesiąta i zarazem ostatnia runda Rajdowego Pucharu Polski. Adrenalina napędzać będzie kierowców do końca, bo to właśnie od wyniku na cieszyńskich trasach, zależeć będą ostateczna klasyfikacja zawodników w Pucharze.
Tegoroczna Barbórka przypominać może nieco trasę Rajdu Wisły - mówi Bożena Cholewa prezes Automobilklubu Cieszyńskiego. Konfiguracja odcinków jest bardzo ciekawa. Uroczysty start jest na placu Bogumiła Hoffa w Wiśle. Stamtąd zawodnicy wyruszą na pierwszy odcinek na Kubalonkę - dodaje Cholewa. Trasa na Kubalonkę to odcinek stromy, ale prawdziwy sprawdzian dla zawodników będzie w Ustroniu Dobce. Trzeci odcinek to trasa prowadząca z Ustronia do Górek Wielkich.
 
Meta znajduje się na ustrońskim rynku - tutaj pierwszego zawodnika powinniśmy się spodziewać o godzinie 16:12. Tym razem bazą Rajdu Cieszyńskiej Barbórki, będzie Ustroń - Hotel Olimpic. Tutaj w piątek odbędzie się badanie techniczne pojazdów.
 
Lista zawodów jest już zamknięta. Jeśli nic się nie zmieni w rajdzie weźmie udział 83 zawodników - dodaje Cholewa
 
 
Organizatorzy proszą kibiców o bezpieczną obserwację rajdu. Stójmy tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych przez porządkowych. Nie wiemy jaka pogoda będzie w sobotę, być może pojawi się już śnieg i będzie ślisko - dodaje Cholewa.
 
 
O zachowanie bezpiecznej odległości od samochodów rajdowych na odcinkach specjalnych apelują też policjanci. Apelują też do samych uczestników rajdu. Przejazdy między poszczególnymi odcinkami też muszą być w określonym czasie, nie mniej poza zabezpieczoną trasą kierowców rajdowych obowiązują te same zasady co innych uczestników ruchu - mówi Ireneusz Korzonek zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej policji.
 
 
W związku z rajdem, w sobotę pojawią się utrudnienia na kilku odcinkach dróg. Od godziny 7-17 w sobotę całkowicie zamknięte będą odcinki: w Wiśle Głębce przez przełęcz Kubalonka, parkingu na Kubalonce. Drugi odcinek to ulice Górnośląska w Wiśle do Ustronia Dobki. Trzeci odcinek to Ustroń ul. Źródlana do Lipowca ul. Bernadki.
 
 
Poniżej prezentujemy Państwu trasy odcinków specjalnych. Oficjalna strona rajdu to www.cieszynskabarborka.pl Portal ox.pl jest oficjalnym patronem medialnym rajdu
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: