Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajdowy Ustroń - adrenalina i bezpieczeństwo

Od wielu lat Dniom Ustronia towarzyszył Autowir. Impreza motoryzacyjna, której integralną częścią jest wyścig ulicami centrum miasta. Tym razem jednak z Autowiru zrezygnowano, ale impreza nie przepadła. W najbliższą niedzielę powróci ze zdwojoną mocą.

W niedzielę w Ustroniu powinni pojawić się nie tylko miłośnicy rajdów i szybkich samochodów. To wydarzenie skierowane jest dla całej rodziny, bo rodziców powinno zainteresować temat bezpieczeństwa najmłodszych.

Rozdzieliliśmy Dni Ustronia i Autowir. Pojawił się pomysł, aby początkiem roku szkolnego zrobić imprezę, która mówić będzie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Z drugiej strony chcemy do tej promocji dobrego zachowania na drodze wykorzystać naszych znanych rajdowców. Są oni mocno w takie akcje zaangażowani - mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji, kultury, sportu i turystyki UM w Ustroniu. Kajetan Kajetanowicz jest ambasadorem akcji LOTOS Mistrzowie w pasach, on będzie też gościem specjalnym Rajdowego Ustronia.

Jak wygląda program wydarzenia?

Od godz. 10.00 na Ustrońskim Rynku na uczestników imprezy będą czekać symulatory rajdowe, pit stop. Na Rynku odbędą się również szkolenia z zasad bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach. Dobrych rad udzielać będą pracownicy Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Drogowego. Swoje stoisko będzie miała również śląska policja. Będzie też symulator zderzeniowy, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych atrakcji.

O godz. 12.00 odbędzie się konferencja dotycząca bezpieczeństwa na drogach. W konferencji wezmą udział m.in. Kajetan Kajetanowicz, przedstawiciele programu LOTOS Mistrzowie w pasach, przedstawiciele śląskiej policji, burmistrz Miasta Ustroń. Konferencja będzie transmitowana na telebim usytuowany na Rynku, tak aby wszyscy uczestnicy imprezy mogli ją zobaczyć. Temat konferencji to "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym."

Akademia Esprit przygotowała natomiast jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – flash mob z Akademią Esprit. Tego w Ustroniu jeszcze nie było! Oprócz tego pokaz barmański i eksperymenty kulinarne dla dzieci, pokaz karate, zumba kids oraz happennig!

Przez cały dzień będzie można z bliska obejrzeć samochody ustrońskich załóg:
Kajetana Kajetanowicza, Marcina i Jarosława Szejów, Szymona Żarłoka, Łukasza Sitka.
A o godz. 16.00 wyruszą oni na ulice miasta (ul. A.Brody, I. Daszyńskiego) by zaprezentować swe umiejętności. Pokazy przejazdów rajdowych naszych kierowców zapewne podwyższą adrenalinę. Później na trasie pojawią się amatorzy. - dodaje Kaźmierczak.

Od godz. 17.00 startuje Autowir dla wszystkich miłośników „czterech kółek”.  Imprezę zakończą koncerty zespołów THE POLISH i AKURAT

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny!

Szczegółowy program imprezy:

10:00 - 18:00, cały czas trwania imprezy

- Stanowisko Kajetana Kajatanowicza - prezentacja samochodu Rajdowego Mistrza Europy oraz sportowych samochodów z floty Driving Experience. Na stanowisku Kajetana będą także atrakcje przygotowane przez śląską drogówkę i Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - symulatory zderzeń, dachowania, warsztaty z zapinania pasów oraz fotelików

- Stanowisko z symulatorami rajdowymi Vreal
- Stanowisko braci Szejów - prezentacja samochodu GK Forge Rally Team załoga Szeja/Szeja (Subaru Impreza)
- Stanowisko Ulter Sport - prezenatacja samochodu Ulter Sport załoga: Tomaszczyk/Sitek(Opel Adam
- Stanowisko Kubala RT - prezentacja samochodu Kubala Rally Team załoga: Żarłok/Sitek(Honda Civic)
- Stanowisko Kacpra Sztuki - prezentacja gokartu Kacpra Sztuki
- Stanowisko Rdzawych Diamentów
- Esprit - flash mob taneczny, eksperymenty chemiczne, malowanie twarzy i wiele innych

- Liczne konkursy i atrakcje dla uczestników imprezy

12:00 -13:00
- Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta transmitowana na telebimie na rynku, na temat bezpieczeństwa na drogach – skąd pomysł na takie wydarzenie, jakie ma ono znaczenie dla miasta, bezpieczeństwo w rajdach i w życiu codziennym, zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać - Prowadzenie p. Karol Ferenc

13:00 – 14:00
- Akademia Esprit - flash mob taneczny

15:00 – 17:00
- Przyjmowanie zgłoszeń do Autowiru

16:00 – 17:00 - Starty załóg na przejazdy pokazowe
załogi:
- Szeja/Szeja
- Żarłok/Sitek
- Tomaszczyk/Sitek
- Sztuka Go Kart
17:00 – 19:00 - Przejazdy Autowir
19:30 – 20:00 – Rozdanie nagród Autowir
20:00 – 20:45 – Koncert zespołu The Polish
20:45 – 22:00 – koncert zespołu AKURAT

/materiał sponsorowany/

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: