Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chybie - drogi do poprawki

Ciężki sprzęt ponownie wjechał na drogi w gminie Chybie. Oddane w ubiegłym roku odcinki dróg, trzeba na nowo asfaltować. Osiadła ziemia w miejscu budowanej kanalizacji.

Mieszkańcy części ulic w Mnichu i Chybiu narzekają, bo na drogach znowu pracuje ciężki sprzęt. Już w ubiegłym roku mieli problem z dojazdem do posesji, kiedy budowano w tym rejonie kanalizację. Jednak kiedy prace ukończono, jesienią na drogach pojawił się nowy asfalt. Pisaliśmy: Chybie – kanalizacja gotowa.

Niestety, po kilku miesiącach w wielu miejscach pojawiły się dziury i załamania. Jesteśmy na etapie poprawiania tych rzeczy w ramach gwarancji – przyznaje Ewelina Dobrowolska - Radomińska zastępca wójta gminy Chybie. Prace związane z naprawą  dróg  po budowie kanalizacji prowadzone są w rejonie ulic Kopernika, Wojska Polskiego, Kolejowej i przyległych w Mnichu. Obejmują odtworzenie nawierzchni asfaltowej, która osiadła na niektórych odcinkach sieci kanalizacji sanitarnej. Tych odcinków rzeczywiście trochę jest. Prace były wykorzystywane szybko, ze względu na to, że była to końcówka środków funduszy unijnych na lata 2007-2013, musieliśmy zmieścić się z realizacją do końca 2015 roku. - dodaje zastępca wójta.
Jednak jak zastrzega, to, że prace musiały zakończyć się w roku 2015, nie oznacza, że były źle przygotowane. Oczywiście były wykonane zgodnie z normami, poprzedziły je badania gruntowe. Są jednak pewne rzeczy, których nie sposób można było przewidzieć. Obecne naprawy są robotami pogwarancyjnymi, gmina nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. - dodaje Radomińska.
Utrudnienia nie powinny długo potrwać, roboty powinny zakończyć się w bieżącym tygodniu.

JB

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-09-01 10:50:02
Przepierón: Bardzo dobrze, niech paproki poprawiają po sobie fuszerke.<br />Ciekaw jestem jak sie miewają sprawy przewróconej wiaty w Zebrzydowicach oraz połamanego 4 metrowego płotu przy boisku treningowym (trudno to nazwać stadionem) KS Kuźnia Ustroń.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: