Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajd Wisły wraca do nas!

Już 24 maja rozpocznie się 59. Rajd Wisły! Tym lepsza to informacje, że trasa rajdu będzie przebiegać przez teren Śląska Cieszyńskiego. Rajd będzie zaliczany się do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Po kilku letniej przerwie Rajd Wisły w końcu wraca do naszego regionu. W poprzednich latach odcinki rajdu prowadziły głównie przez Bzie i Pawłowice. Tym razem odcinki specjalne będą przebiegały przez miejscowości położone w powiecie cieszyńskich.

Honorowy start organizowany jest w Wiśle 24 maja o godzinie 19.00 z placu Hoffa. – Rajd Wisły w tym roku jest o tyle ważny, że należy do eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czyli będą to zawody najwyższej rangi w Polsce. Do tej poru Rajd Wisły traktowany był jako Puchar Polski. Liczymy na to, że zjawią się najlepsi kierowcy w naszym kraju i dostarczą nam wielu emocji. – informuje Łukasz Bielski z referatu promocji turystyki, kultury i sportu magistratu w Wiśle.

Tegoroczny Rajd Wisły będzie się składał z sześciu odcinków specjalnych. Kierowcy będą mieli okazję pokonywać trasy w Bziu, Cisowinicy, Ochabach, Zamarskach, Ustroniu - Dobce oraz na Kubalonce. – Trasa w tym roku będzie bardzo wymagająca, na kierowców czeka bardzo zróżnicowany pod względem położenia teren. To właśnie sprawia, że rajd powinien być pasjonujący. – dodaje Łukasz Bielski.

Meta rajdu w raz z nagrodzeniem zwycięzców odbędzie się w kompleksie „Zagroń” w Istebnej 26 maja. Więcej informacji na www.rajd-wisly.pl.

Patronem medialnym Rajdu Wisły jest Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Przemek Loter

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: