Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajd samochodowy w Cieszynie

60 załóg zgłosiło się do tegorocznego IX już rajdu samochodowego dla kierowców amatorów ''Kręciołek samochodowy'' w Cieszynie. Aby otrzymać puchar Dyrektora ZST 2014 rajdowcy musieli w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczoną trasę na parkingu ''Pod Wałką''.

Witam wszystkich serdecznie. To spotkanie jest wyjątkowe. Wszyscy tutaj kochamy samochody i rywalizację, a my chcemy dać młodym ludziom możliwość realizowania ich pasji – tymi słowami przywitał licznie zgromadzoną publiczność Piotr Heller, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie. ZST od 9 lat jest organizatorem „Kręciołka Samochodowego” wspólnie z Automobilklubem Cieszyńskim.

Podczas tegorocznej, 9-tej już edycji tej sportowej imprezy, jak zwykle kibice, jak i załogi chętne do udziału w rajdzie nie zawiedli. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba załóg , bo aż 60 – przyznaje Ewa Jucha, dyrektor ds. organizacyjnych „Kręciołka…”, po czym dodaje. Nasza impreza jest skierowana do amatorów, tych sportów motorowych. Chcemy wspólnie z Automobilklubem Cieszyńskim promować ten sport tutaj w Cieszynie i w regionie. Zresztą mamy świetnych przedstawicieli wywodzących się właśnie z Automobilklubu, można tutaj chociażby wymienić Kajetana Kajetanowicza. Także mamy nadzieję, że gdzieś tutaj wśród tych uczestników jest jakiś jego następca – mówi Ewa Jucha.

W imprezie zawodnicy mogli startować w różnych kategoriach: uczeń, absolwent oraz w kategorii nauczyciel. „Kręciołek samochodowy”, to przejazd slalomowy samochodów na czas. Każda załoga ma dwa przejazdy, wszyscy uczestnicy dostali mapki, plany, według których muszą pokonać trasę, która została wyznaczona na parkingu „Pod Wałką”. O wyniku przejazdu będzie decydował lepszy czas – przyznaje Ewa Jucha. Kierowcy podczas przejazdu mógł towarzyszyć pilot. Za potrącenie pachołka, falstart oraz przejechanie linii mety zawodnikom doliczano 5 sekund, zaś za pomylenie trasy 150 procent czasu najlepszego. O zwycięstwie decydowała suma dwóch czasów przejazdu. 

Przemysław Mendrek jeden z uczestników rajdu w „Kręciołku samochodowym” bierze udział już po raz trzeci. Biorę udział w tej imprezie, bo jest przednia zabawa, no i rywalizacja. W zeszłym roku zająłem drugie miejsce, a dwa lata temu pierwsze. W tym roku mam zmodyfikowane oba  samochody odpowiednio dobrze. Jako jedyny jadę dziś dwoma samochodami. Smaki oczywiście są na pierwsze miejsce. Przemkowi faktycznie udało się zwyciężyć w swojej kategorii, a oto szczegółowa lista zwycięzców tegorocznej edycji. 


Miejsce Kierowca Pilot Samochód Szkoła:
Kategoria uczeń Klasa 1 do 903 cm3
1 Bartłomiej Hanusek Kamil Pietroszek Fiat 126p ZST Cieszyn
Kategoria uczeń Klasa 2 powyżej 903 cm3
1 Marcin Pytel Bartłomiej Mazur Peugeot 106 ZSM nr 4 w Krakowie
2 Jakub Kwiczala Maciej Smyczyk Fiat Seicento ZSEG w Cieszynie
3 Łukasz Żur  FIat Seicento ZST Cieszyn
Kategoria absolwent Klasa 1 do 903 cm3
1 Przemysław Mendrek  Fiat 126p 
2 Daniel Opioła Dominika Grabowska Fiat 126p 
3 Andrzej Kawulok  Fiat 126p 
Kategoria absolwent Klasa 2 powyżej 903 cm3
1 Krzysztof Szturc Aleksandra Rozmus Peugeot 205 
2 Dariusz Heczko  Seat Ibiza TDI 
3 Jarosław Walek  Seat Ibiza TDI 
Kategoria „Najszybszy nauczyciel 2013”
1 Tadeusz Chodykin  Daewoo Lanos 
2 Andrzej Broda  Peugeot 206 
3 Grzegorz Wanat  Honda Civic 

 

Marta Szymik


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: